Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

Wnętrze

Biblioteczka z pomysłem

W niejednym domu znaleźć można ogromne ilości książek. Czasem są to kolekcje naszych ulubionych powieści czy wierszy, czasem zbiór książek naukowych czy hobbistycznych. Zawsze jednak pojawia się ten sam problem ? Gdzie je trzymać?

W wielu mieszkaniach brakuje na nie miejsca

Czasami muszą być pochowane w jakiś szafkach czy pudłach. Oczywiście idealnym rozwiązaniem byłoby stworzenie domowej biblioteczki. Najczęściej decydujemy się na zakupienie regału na książki, który składa się z wielu półek. W zależności od tego, jaką dużą przestrzenią dysponujemy, może wybrać regał zajmujący kawałek ściany lub nawet całą jej powierzchnię. Takie regały są jednak dość szablonowymi rozwiązaniami. Coraz więcej osób szuka jakiś oryginalniejszych inspiracji. Oto kilka wyjątkowo ciekawych pomysłów.

domowa biblioteczka

Możemy zagospodarować całą ścianę, umieszczając na niej półki w bardzo nowatorki sposób. Niech nie będą one uporządkowane – pionowe lub poziome. Stwórzmy nieregularny wzór, różne skosy, dzięki czemu książki będzie można ciekawie wyeksponować, jednocześnie tworząc ozdobę
dla wnętrza.

Możemy również zdecydować się na niewielki regał, ale w bardzo nietypowym kształcie. Zmieści on mniej książek, ale nada wnętrzu oryginalnego charakteru. Idealnie nada się do nowoczesnych
wnętrz i swobodnych rozwiązań.

Możemy też wybrać regał w kształcie liter. Będzie się on bardzo ciekawie prezentował, jednak nadaje się szczególnie do większych przestrzeni. Napis taki zajmie bowiem całą ścianę. Zmieścimy na nim spore ilości książek, które zalegają nam w domach.

washplanner