Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

czarna podłoga
Ogród

Czarna podłoga – sposób na intrygującą aranżację

Można powiedzieć, że we wnętrzarstwie wszystko już było. Praktycznie każde możliwe rozwiązanie kolorystyczne zostało już gdzieś kiedyś zastosowane, każdy styl miał już swoje miejsce gdzieś w świecie. Jak zatem zaskoczyć swoich potencjalnych gości, wprowadzając ich do swojego domu? Czarne podłogi mogą być tym, co wprowadzi do mieszkania „efekt wow”!

Zobacz także: https://mojogrodniczy.pl/impregnacja-posadzki-betonowej/

Intrygujące aranżacje z czarną podłogą

Czarna podłoga jednolita, w kolorze głębokiej czerni, wykonana z płytek czy paneli, może być pomysłem szokującym, ale tylko przez chwilę. Aranżacje z wykorzystaniem tego koloru podłogi dadzą bardzo dobry efekt wizualny. Najlepiej sprawdzają się w kontraście z jasnymi ścianami i meblami. W takim połączeniu dają fantastyczny efekt głębi i optycznie wydłużają ściany mieszkania. Ciekawie wyglądają także mieszkania, w których czarna podłoga kontrastuje z geometrycznymi wzorami na ścianie. Super efekt wizualny można też uzyskać kontrastując ten kolor podłogi z kolorowymi meblami. Czarne podłogi będą się dobrze sprawdzały praktycznie w każdym pomieszczeniu – nawet w pokoju dziecięcym. Świetnie będą się prezentowały w kontraście z kolorowymi, puszystymi dywanami! W urządzaniu wnętrz, często to właśnie kontrast jest bardzo potrzebny, aby wprowadzić do środka nieco życia. Zlewające się z kolorem ścian podłogi sprawiają, że całe mieszkanie wydaje się być jednolite i nijakie. Mocny kontrast między czarną podłogą a białą ścianą, daje właśnie to, czego poszukuje potencjalny odbiorca – piękny efekt.

Nie tylko piękne, ale i praktyczne

Na pierwszy rzut oka czarne podłogi w mieszkaniu wydają się być wręcz odrzucające. Przecież dom to powinno być miejsce wesołe, kolorowe, a nie przygnębiające! Jednak wystarczy spojrzeć na przykładowe aranżacje z czarnymi lub przynajmniej bardzo ciemnobrązowymi podłogami, aby się przekonać, że może być wręcz odwrotnie. To podłogi bardzo dobre w domu, w którym są dzieci lub zwierzęta! Bardzo źle widać na nich zabrudzenia, w efekcie czego pani domu nie będzie miała ciągłego poczucia, że w mieszkaniu jest brudno. Białe i jasne podłogi niestety stale wydają się być brudne i przez to mało efektowne. Warto więc przemyśleć kupno podłogi w kolorze czarnym. Czarne deski podłogowe wydają się być kuszącą alternatywą, gdy się mimo wszystko nie chce stawiać na totalną surowość spowodowaną płytkami podłogowymi, które są idealnie czarne i idealnie lśniące! Choć i tę opcję warto przemyśleć – szczególnie w łazience!