Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Drzewa na obrazach – 5 najciekawszych obrazów z drzewami POST TYPE: post

9 kwietnia 2022 Drzewa na obrazach


Przyroda to jeden z najpopularniejszych tematów do utrwalenia na obrazach czy fotografiach. Ściany zdobią więc obrazy drzewa, kwiaty czy pejzaże – ich zaletą jest także to, że wpiszą się praktycznie w każde wnętrze – zarówno to klasyczne, jak i nowoczesne. Drzewa to szczególnie wdzięczny motyw – oto 5 sprawdzonych propozycji!

Rozłożyste korony drzew pozbawione liści

Ogromne rozłożyste konary dopiero wtedy są dobrze widoczne, gdy drzewo zgubi jesienią liście. Obraz drzewo robi więc wrażenie majestatyczne, a także tajemnicze i melancholijne. Idealnie wpisze się w przestronne i jasne salony urządzone w stylu nowoczesnym, a także klasycznym. Poza tym drzewo jest także symbolem długowieczności, siły i odrodzenia, od zawsze przypisuje się mu wyjątkowe właściwości, a przedstawione w ten sposób zawsze przykuwa uwagę.

Korony rozświetlone promieniami słonecznymi

Innym bardzo uniwersalnym motywem, który zawsze zwraca uwagę, są korony drzew rozświetlone promieniami słonecznymi. Gra świateł wśród liści daje niesamowite wrażenie i budzi wiele pozytywnych emocji. Można nawet powiedzieć, że działa na nas uspokajająco i energetyzująco – jeśli chcemy ukoić nerwy i naładować akumulatory, to wystarczy wpatrywać się właśnie w takie obrazy drzewa. Takie rozświetlone korony drzew to także zazwyczaj ciepłe i nasycone barwy, które kojarzą się z harmonią, spokojem i pozytywną energią. Gdzie najlepiej się sprawdzą? Warto powiesić je w salonie, sypialni, gabinecie, a także pokoju dziecięcym.

Kwitnące drzewa

Obrazy drzewa, które przedstawiają kwitnące jabłonie, grusze, wiśnie czy magnolie, to kolejny motyw, na który szczególnie warto zwrócić uwagę. Takie pejzaże odznaczają się również ciepłymi, pastelowymi i delikatnymi barwami – dodają energii i ożywiają wnętrza, nadają im także przytulności i subtelności. To jedno z najlepszych rozwiązań do sypialni, jadalni i salonu utrzymanego w stylu rustykalnym czy klasycznym. Warto także umieścić je w pokoju dziecięcym – wywołują same pozytywne wrażenia i pogodnie nastrajają.

Górskie pejzaże z ośnieżonymi drzewami

Śnieżne czapy na drzewach to także jeden z najbardziej uniwersalnych motywów. Wbrew pozorom wcale nie muszą kojarzyć się z zimową aurą. Surowe pejzaże z ośnieżonymi drzewami w roli głównej to także nuta tajemniczości, a także baśniowości. Gdzie najlepiej sprawdzą się takie obrazy drzewa? To idealne rozwiązanie do niedużych i przytulnych salonów, które rozświetla blask rozpalonych drzew w kominku.  Zobacz więcej na https://tulup.pl/obrazy-canvas/drzewa.

Samotne drzewo na tle zachodzącego słońca

Może to być rosochata gałąź sosny, która wyrosła na skałach lub inne samotne drzewo na tle nieba, które rozświetla ogniste światło zachodzącego słońca. Taki obraz wywołuje bardzo różne konotacje, które zależne są od naszych osobistych doświadczeń. Dla jednych będzie symbolem nieskończoności i siły, dla innych miłości i radości, a jeszcze dla innych wolności. Taki jednak jest cel sztuki – wywoływać emocje, skłaniać do przemyśleń, zachwycać pięknem, a obrazy drzewa idealnie wpisują się w takie oczekiwania.

MojOgrodniczy

Witaj na stronie mojogrodniczy! W naszych artykułach, które pisane są przez doświadczonych florystów, ogrodników i pasjonatów roślinności, znajdziesz masę inspiracji i wiedzę o tym jak zaaranżować swój ogród i jak dbać o kwiaty zarówno domowe jak i te w ogrodzie. Poznaj tajniki dekorowania domu i dowiedz się więcej o budownictwie i nieruchomościach. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

okazje cenowe
AKCESORIA MEBLOWE
Jak działa lodówka turystyczna kompresorowa?

Jesteś zainteresowany reklamą?