Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe
Budownictwo

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe – jak wybrać odpowiednie dla naszego domu?

Wejście do domu to jego wizytówka, która powinna pozostawiać jak najlepsze pierwsze wrażenie. Kluczową rolę grają drzwi, które powinny pasować do fasady budynku i jego wnętrza. Muszą też zachęcać gości do wejścia, a jednocześnie chronić przed włamywaczami. Dobrym rozwiązaniem będą drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe. O czym należy pamiętać i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Marzysz o komfortowym wnoszeniu mebli do domu albo przejeżdżaniu przez próg szerokim wózkiem? Dwuskrzydłowe drzwi mogą być dla Ciebie świetną opcją.

Decydując się na zamontowanie w domu drzwi zewnętrznych podwójnych (czyli po prostu – dwuskrzydłowych), warto poświęcić nieco czasu na podstawowe kwestie. Jakie? Przede wszystkim, dokładnie zmierz ich wymiary. Sprawdź, ile potrzeba na nie miejsca i czy nie musisz poszerzyć otworu w ścianie.

Poznaj zalety drzwi dwuskrzydłowych

Podwójne drzwi wyróżnia duży komfort przy wnoszeniu mebli czy innych sprzętów o dużych gabarytach, dlatego warto zainwestować w niewielką rewolucję. Zwróć też uwagę na zasięg skrzydeł. Zastanów się, czy mają one otwierać się na zewnątrz, czy do środka.

Zabezpiecz się przed włamaniem, stawiając na solidne drzwi z wytrzymałymi zawiasami, ryglami antywyważeniowymi oraz specjalnymi wkładkami i szyldami. Pełne bezpieczeństwo zapewnią Ci drzwi posiadające odpowiedni certyfikat. Możesz także zainwestować w inteligentne systemy elektroniczne, które np. wyczują, że drzwi są niedomknięte i poinformują Cię o tym.

Montaż i energooszczędność

Postaw również na energooszczędność. Izolację termiczną zapewni wysoki współczynnik przenikania ciepła U. Im niższa wartość U, tym mniejsze straty ciepła, co przekłada się na mniejsze koszty ogrzewania domu.

Niezwykle ważny, zwłaszcza w przypadku drzwi dwuskrzydłowych, jest odpowiedni montaż. Dobrze wstawione, dopasowane do framugi skrzydła nie będą przepuszczać zimnego powietrza przez szpary.

Design i detale

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe stwarzają duże pole do popisu w kwestii designu. Zastanów się, czy chcesz, żeby obie ich części były identyczne, czy np. różniły się szerokością. Dla ciekawszego efektu skrzydła mogą być wykonane z różnych materiałów, np. jedna połowa z drewna, a druga z lustra weneckiego lub metalu.

Dopasuj ergonomiczne klamki, a co ważniejsze zadbaj o dobry zamek. Dobierz wykończenie drzwi tak, aby wpisywało się w ogólny wygląd domu. Możesz np. postawić na stylowe elementy ze stali, aluminium czy kamienia. Zdobienia mogą znaleźć się na obu skrzydłach lub tylko na jednym, tworząc w ten sposób ciekawą asymetrię.

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe ozdobą Twojego domu

Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu, drzwi wejściowe dwuskrzydłowe powinny stanowić element wyróżniający i zdobiący Twój dom. Koniecznie dopasuj ich styl do fasady i wnętrza budynku.

Dużą rolę będą odgrywały tu przede wszystkim różne materiały i kolorystyka. Na przykład do klasycznego wystroju będą pasować ciemne, drewniane drzwi – najlepiej o symetrycznym układzie.

W nowoczesnych projektach sprawdzi się metal, szkło oraz nieoczywiste dekoracje, np. geometryczne linie. Z kolei przytulne domostwo wiele zyska dzięki dwuskrzydłowym drzwiom w stylu retro albo w ciekawym kolorze, chociażby czerwonym, niebieskim lub zielonym.