Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Grzejnik dekoracyjny w salonie – pomysły na aranżację

12 maja 2022 Grzejnik dekoracyjny w salonie

W mieszkaniach i wielu domach grzejniki zapewniają odpowiednie rozprowadzenie ciepła, ale często pojawia się problem dopasowania ich do wnętrza. Tradycyjne grzejniki żeberkowe nie prezentują się atrakcyjnie, dlatego w salonach często umieszcza się je pod oknami. Można je wówczas przysłonić firankami. Na szczęście nie trzeba już tego robić – wystarczy skorzystać z nowoczesnych grzejników dekoracyjnych. W jaki sposób odmieniają salon?

Grzejniki dekoracyjne do salonu – jak wyglądają?

Estetyka tradycyjnych grzejników poprawiła się w ostatnich latach, ale nadal trudno uznać je za atrakcyjny element wnętrza. Zupełnie inaczej prezentują się ozdobne grzejniki do salonu. Dobrze dobrane świetnie komponują się z aranżacją pokoju. Są dostępne w wersji pionowej i poziomej, żeberkowej oraz płytowej. Proste formy genialnie wpisują się w styl nowoczesny, skandynawski i industrialny. Producenci oferują również efektowniejsze warianty, które nabierają wymowy artystycznej. Grzejniki dekoracyjne wyglądają doskonale, a na dodatek są wydajne.

Grzejnik dekoracyjny do salonu – jak dopasować do aranżacji?

Ozdobne grzejniki idealnie komponują się z pozostałymi elementami wykończenia salonu. Doskonale sprawdzają się w niedużych pomieszczeniach. Sięgając po grzejnik dekoracyjny pionowy, sprawisz, że wnętrze będzie wydawać się przestronniejsze. Grzejniki pionowe mają różne szerokości. Najwęższe z łatwością można umieścić na wąskiej ścianie pomiędzy oknami. Również poziome grzejniki prezentują się atrakcyjnie w salonie. Modele płytowe niemal zlewają się ze ścianą, jeżeli jest w tym samym kolorze co one. Natomiast żeberkowe mogą przyciągać uwagę.

Jeżeli zdecydujesz się na grzejnik dekoracyjny poziomy, ciekawą opcją będzie wybór koloru kontrastującego ze ścianą. Rozmaite propozycje grzejników pionowych i poziomych, płytowych i żeberkowych znajdziesz na stronie Grupamo.pl/grzejniki-dekoracyjne. Zastanawiając się nad wyborem, weź pod uwagę kolor. Wybierz barwę, która już jest w salonie. Grzejnik może pasować do ścian lub podłogi, ale też do jakiegoś barwnego detalu. Białe, szare i czarne to grzejniki są oferowane w różnych wariantach, ale intrygująco prezentują się np. wersje różowe.

Grzejnik pokojowy dekoracyjny – aranżacja w stylu nowoczesnym

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się minimalizmem i prostotą. Forma oraz jakość mają kluczowe znaczenie. Jasna kolorystyka wysuwa się na pierwszy plan, chociaż szarości i czernie również są mile widziane. Uwagę zwracają lśniące fronty szafek. Również grzejniki dekoracyjne do salonu mogą być utrzymane w tym stylu. Biały grzejnik o gładkiej i połyskującej powierzchni sprawdzi się doskonale. Taki wybór będzie tak samo odpowiedni w przypadku salonu urządzanego w stylu skandynawskim.

Eleganckie grzejniki dekoracyjne – salon w stylu industrialnym

Styl industrialny kojarzy się z surowością, ale odpowiednie detale sprawiają, że również taka aranżacja może być przytulna. Salon w stylu industrialnym to przede wszystkim cegła, drewno, beton i metalowe konstrukcje. Dlatego efektownie będą się w nim prezentować grzejniki żeberkowe. Warto postawić na kolor szary lub czarny, a najlepiej stalowy lub miedziany. Grzejniki dekoracyjne zapewniają wiele możliwości.

MojOgrodniczy

Witaj na stronie mojogrodniczy! W naszych artykułach, które pisane są przez doświadczonych florystów, ogrodników i pasjonatów roślinności, znajdziesz masę inspiracji i wiedzę o tym jak zaaranżować swój ogród i jak dbać o kwiaty zarówno domowe jak i te w ogrodzie. Poznaj tajniki dekorowania domu i dowiedz się więcej o budownictwie i nieruchomościach. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

AKCESORIA MEBLOWE
Jak działa lodówka turystyczna kompresorowa?
Ogrzewanie klimatyzacją - wady i zalety

Jesteś zainteresowany reklamą?