Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Idealny trawnik – przegląd narzędzi do ogrodu

4 kwietnia 2023 kosiarki elektryczne

Koszenie trawnika dla wielu osób stanowi ważny, lecz nielubiany obowiązek. Warto dowiedzieć się więcej na temat dostępnych rozwiązań, dzięki którym możliwe jest przyśpieszenie procesu.

Roboty koszące – co warto kupić?

Na wstępie należy zaznaczyć, że roboty koszące znane są od wielu lat, jednakże rozwój tej technologii przyczynił się do ograniczenia kosztów produkcji, dzięki czemu każdy może sobie pozwolić na taki zakup. Czym jest robot koszący? Jest to automatyczne, zaawansowane urządzenie, dzięki któremu właściciel mniejszego lub większego trawnika nie będzie musiał osobiście kosić trawy. Jak wiadomo, systematyczne koszenie trawnika jest bardzo ważne nie tylko ze względu na estetykę, ale też ma to wpływ na zdrowie zieleni. Wiele osób uważa, że roboty koszące przypominając roboty odkurzające. Jest to bardzo dobre skojarzenie, ponieważ oba rozwiązania działają automatycznie, a posiadacz nie musi planować jazdy.

trawa

Robot do koszenia może bez problemu dostać się w trudno dostępne miejsca pod krzaczkami. Oczywiste jest to, że największy wpływ na pracę takiego urządzenia mają przede wszystkim znajdujące się w nim baterie. To od nich zależy czas pracy oraz jej jakość. Bateria ma ogromny wpływ na cenę urządzenia. Robot ładuje się w stacji dokującej, do której przyjedzie sam, wtedy gdy system zadecyduje o potrzebie naładowania ogniw baterii.

Jaki robot koszący wybrać?

Z uwagi na fakt, iż wybór tego typu urządzeń jest naprawdę szeroki, należy przyjrzeć się najlepszym rozwiązaniom. Na wstępie należy zaznaczyć, że robot taki nie jest najlepszą opcją do koszenia wielkich powierzchni, ponieważ obecnie nie ma tak mocnych baterii. Najczęściej sprzedawane są urządzenia, dzięki którym możliwe jest skoszenie do 5000 m2. Na uwagę zasługuje fakt, iż, tym mniej przeszkód na drodze kosiarki tym więcej może ona skosić. Wynika to z tego, że algorytmy planujące pracę wymagają energii elektrycznej. Sprawdź dostępne modele na https://www.ceneo.pl/Roboty_koszace.

Gdzie najlepiej sprawdzą się roboty koszące?

Są to przede wszystkim płaskie trawniki, które są płaskie lub z niewielkim pochyleniu. Pochylenie ma ogromny wpływ na czas pracy urządzenia, ponieważ bateria rozładuje się szybciej, gdy kosiarka musi podjeżdżać pod górę. Niski hałas, brak konieczności obsługi oraz programowalny harmonogram pracy to główne zalety tego typu rozwiązań. Przeciwnicy automatyzacji koszenia trawy, jako główną wadę podają wysoką cenę tego typu urządzeń. Oczywiście taka kosiarka jest dużo droższa niż inne dostępne na rynku urządzenia, jednakże technologia ta stale się rozwija i możliwe, że w przyszłości kosiarki takie będą tańsze.

kosiarka

Kosiarki elektryczne czy spalinowe – które są lepsze?

Jak wiadomo, zasilane prądem kosiarki elektryczne to zdecydowanie najczęściej sprzedawane urządzenia do koszenia trawy. Warto dowiedzieć się więcej na temat ich zalet, po to aby móc dokonać dobrego wyboru. W opozycji do kosiarek elektrycznych stoją ich spalinowe odpowiedniki. Kosiarka zasilana na prąd wymaga stałego podłączenia do sieci elektrycznej, co możliwe jest dzięki przewodom. Tak naprawdę od długości przewodu zależy zasięg pracy takim urządzeniem. Najczęściej wymienianą zaletą kosiarki elektrycznej, jest przede wszystkim niska waga oraz bardzo cicha praca. Osoby, które nie mają dużo siły mogą bez problemu używać kosiarki elektrycznej, co mogłoby być utrudnione w przypadku spalinowych kosiarek. Prostota obsługi to również bardzo ważna cecha. Co ważne, taką kosiarkę mogą obsługiwać nawet starsze dzieci, ponieważ łatwo można się nauczyć pracy taką kosiarką. Sprawdź ofertę tutaj: https://www.ceneo.pl/Kosiarki_elektryczne.

Jak działa kosiarka spalinowa?

Kosiarki spalinowe są również proste w obsłudze, jednakże w porównaniu z elektrycznym odpowiednikiem wiele osób może nie mieć siły. Jak nazwa wskazuje, ostrza wprawiane są w ruch dzięki silnikowi spalinowemu, który pracuje na specjalnej mieszkańce paliwa i oleju. Ciekawe są urządzenia wyposażone w dodatkowe wsparcie prędkości jazdy, dzięki czemu każdy poradzi sobie z pracą z takim urządzeniem. Jakie są zalety kosiarek spalinowych? Wiele osób, może uważać, iż kosiarki spalinowe są nieekologiczne jednakże spalają one tak mało mieszanki, że ich użytkowanie nie ma większego wpływu na środowisko. Główną zaletą kosiarek elektrycznych jest oczywiście mobilność oraz duży zasięg pracy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które mają rozległe tereny do skoszenia. Jedynym ograniczeniem kosiarki spalinowej jest paliwo, które można dolać w dowolnym momencie. Sprawdź ofertę na https://www.ceneo.pl/Kosiarki_spalinowe.

Co ważne, przeciętne urządzenie spalinowe będzie miało dużo większą moc niż wysokiej klasy kosiarka elektryczna. Wiedząc jakie są różnice między kosiarką elektryczną a spalinową będzie można łatwiej podjąć decyzję o zakupie.

MojOgrodniczy

Witaj na stronie mojogrodniczy! W naszych artykułach, które pisane są przez doświadczonych florystów, ogrodników i pasjonatów roślinności, znajdziesz masę inspiracji i wiedzę o tym jak zaaranżować swój ogród i jak dbać o kwiaty zarówno domowe jak i te w ogrodzie. Poznaj tajniki dekorowania domu i dowiedz się więcej o budownictwie i nieruchomościach. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym jest humus do roślin
narzędzia do ogrodu
Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Jesteś zainteresowany reklamą?