Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

Wnętrze

Jak się pozbyć bałaganu przed przeprowadzką?

Przenoszenie przepełnionej szuflady śmieci lub szaf pełnych rzeczy do nowego lokum nie ma sensu. Jeśli zatrudnisz do tego firmę przeprowadzkową zapłacisz zdecydowanie więcej za przeniesienie rzeczy niepotrzebnych w nowym mieszkaniu. Jak zatem poradzić sobie z bałaganem przed przeprowadzką? Przedstawiamy kilka pożytecznych rad jak się odpowiednio przygotować do przeprowadzki.

Działaj z wyprzedzeniem

przeprowadzka

Nie czekaj do dnia przed przybyciem przeprowadzających, aby zdecydować, co spakować i czego się pozbyć. Zamiast tego zaplanuj to, co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Poświęć kilka godzin dziennie, aby zająć się innym pokojem lub szafą w domu. Pracując w mniejszych obszarach, nie będziesz miał ochoty po prostu wrzucić to wszystko do pudełek i skończyć z tym.

Kontroluj zapasy

Jeśli gromadzisz zapasy artykułów gospodarstwa domowego i przyborów toaletowych, takich jak papier toaletowy lub szampon, zacznij zużywać nadmiar już teraz, aby mieć mniej przy sobie. Jeśli zabraknie, kup mniejszy rozmiar, aby przejść przez ten ruch.

Zostaw pamiątki na ostatnią chwilę

Łatwiej jest pozbyć się zestawu arkuszy, których nigdy nie lubiłeś, niż czegoś o wartości sentymentalnej. Na koniec pozostaw trudniejsze decyzje, na przykład, co zrobić z niewykorzystanymi, ale sentymentalnymi prezentami, abyś nie denerwował się bałaganem.

Użyj trzech skrzynek

Do każdego pomieszczenia, do którego zmierzysz, zabierz ze sobą trzy pudełka – jedno na rzeczy, które zatrzymasz, jedno na rzeczy do wyrzucenia, a ostatnie na rzeczy, które podarujesz lub sprzedasz. Przechodząc przez szafy i szuflady, umieść każdy przedmiot w jednym z trzech pudeł.

Zastosuj test praktyczny

bałagan przed przeprowadzką

Jeśli nie jesteś pewien, czy powinieneś zatrzymać coś lub przekazać ustaw limit czasu na podjęcie decyzji. Jeśli nie nosiłeś czegoś od roku, prawdopodobnie nie będziesz go nosić ponownie, więc włóż to do pudełka do rozdania. W przypadku prześcieradeł, ręczników lub przyborów kuchennych sprawdź ilość kompletów. Chociaż może być miło mieć trzy zestawy, wystarczy przeważnie dwa. To samo dotyczy ręczników.

Sprawdź daty ważności

Zanim cokolwiek spakujesz, sprawdź datę ważności lub pomyśl, kiedy ją kupiłeś. Przyprawy mogą trwać latami, ale tracą moc po około sześciu miesiącach. Jeśli masz już ten słoik z przyprawami, otwórz go i powąchaj zawartość. Jeśli nie poczujesz silnego powiewu przyprawy, słoik można wyrzucić. W łazience wiele produktów do makijażu, takich jak tusz do rzęs i korektor, wygasa po roku. Używanie starego makijażu nie zaszkodzi, ale jest to dobry moment, aby rzucić produkty, których nie nosiłeś od lat.

Sprzedaż

Po zakończeniu wyszukiwania w każdym pokoju w domu albo sprzedaj to, czego nie chcesz, albo przekaż je na cele charytatywne. W końcu pozbędziesz się tego bałaganu i zarobisz trochę gotówki, aby zrównoważyć koszty przeprowadzki.

mshouse.pl