Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Jak urządzić garaż – w jaki sposób utrzymać porządek w garażu

9 maja 2019 jak urządzić garaż?

Garaż to ulubione miejsce majsterkowania wielu panów, którzy lubią utrzymywać swoje auto w należytym porządku. Aby weekendowe „grzebanie przy aucie” było przyjemne, satysfakcjonujące i nie kojarzyło się z przykrym obowiązkiem, warto ten garaż utrzymać w należytym porządku. Jest kilka sposobów na to, by zawsze mieć w nim ład, i bez problemu odnajdywać to, czego akurat potrzebuje się do pracy.

Organizacja przestrzeni garażowej

Dobrze jest na początek uporządkować wnętrze swojego garażu i zastanowić się, czy na pewno wszystkie rzeczy, które tam leżą, powinny się tam znajdować. Czasem do garażu wrzucamy niepotrzebne, zalegające nam w domu rzeczy, i potem mamy problem, by postawić w garażu to, co jest naprawdę potrzebne. Aby zorganizować przestrzeń, należy wyrzucić to, co zbędne i zrobić miejsce na nowe rzeczy. Dzięki temu w garażu będzie dość przestrzeni i na samochód, i na narzędzia, i nawet na stół roboczy do drobnych napraw!

Nawet niewielki garaż można funkcjonalnie urządzić

Podstawą będą meble garażowe. Niewielka półka metalowa, wysoka do samego sufitu, pomoże poukładać w odpowiednim szyku takie rzeczy jak kosmetyki do auta, części samochodowe, czy inne akcesoria, które trzeba mieć pod ręką. Organizer na narzędzia, takie jak klucze, śrubki i inne drobiazgi, może mieć formę płóciennej zawieszki na ścianę, albo sprytnie otwieranej szafki na narzędzia. Takie organizery czy szafki nie kosztują wiele, a naprawdę potrafią oszczędzić kłopotu pogubionych kluczy, które zawsze są nie w tym miejscu, w którym powinny być.

Wykorzystaj ściany

Jak urządzić garaż? Ściany w garażu są bardzo cenne, bo dzięki nim można zyskać miejsce do wygodnego otworzenia drzwi auta, odkurzania do w garażu, czy swobodnego majsterkowania. Warto w ściany wbić kołki, na których można powiesić rowery, rolki czy hulajnogi. Takie kołki sprawdzają się również jako organizer na długi kabel od kosiarki czy innego urządzenia ogrodowego. Dzięki temu zawsze będą one pod ręką, a nie będą zajmowały przestrzeni podłogi!

Urządzając dobrze zorganizowaną przestrzeń w garażu, możemy też znaleźć miejsc na niewielki blat roboczy. Jest to bardzo przydatna rzecz, gdy podczas majsterkowania coś trzeba zlutować, naprawić, docisnąć, odłożyć na chwilę – i nigdy nie ma gdzie. Utrzymanie porządku w garażu, to przede wszystkim zorganizowanie odpowiedniej przestrzeni na każdą rzecz, którą potrzebujemy w nim mieć. Kiedy wszystko znajdzie swoje miejsce na ścianach, będzie można swobodniej korzystać z wolnej przestrzeni na podłodze garażu!

MojOgrodniczy

Witaj na stronie mojogrodniczy! W naszych artykułach, które pisane są przez doświadczonych florystów, ogrodników i pasjonatów roślinności, znajdziesz masę inspiracji i wiedzę o tym jak zaaranżować swój ogród i jak dbać o kwiaty zarówno domowe jak i te w ogrodzie. Poznaj tajniki dekorowania domu i dowiedz się więcej o budownictwie i nieruchomościach. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zabezpieczenie działki kamerami leśnymi
jak zostać projektantem wnętrz

Jesteś zainteresowany reklamą?