Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

Ogród

Jaka jest najlepsza kosiarka spalinowa dla Twojego domu?

Urządzenia potrzebne w domu są różnorodne. W ogrodzie zawsze przydaje się kosiarka, niezależnie od tego, czy jest to bardzo duży obszar, czy nieco mniejszy wyłożony kostką brukową i pięknie ułożonymi roślinami. Niestety, wysoka trawa potrafi sprawić, że ogród będzie wyglądał na zaniedbany. W sklepach budowlanych wybór urządzeń jest bardzo duży. Wyróżnia się kosiarki spalinowe, ręczne i elektryczne. Bez wątpienia, to kosiarki spalinowe są najczęstszym wyborem konsumentów.

Zobacz także: https://mojogrodniczy.pl/elektryczna-kosiarka-do-trawy-jaka-wybrac/

kosiarka

Jaką kosiarkę spalinową wybrać?

Na rynku dostępnych jest tysiące modeli kosiarek spalinowych. Jak więc wybrać tą najlepszą? Przede wszystkim należy znać różnice pomiędzy nimi. Mają one różnorodne parametry, które odpowiadają potrzebom właściwym Klientom. Kosiarki spalinowe dzielą się na te z napędem oraz bez. Napęd decyduje o tym, jak wiele siły trzeba będzie włożyć w koszenie i kierowanie urządzeniem. Te z napędem na pewno obsługuje się lżej, z kolei te bez napędu mają większa sterowność i łatwiej nad nimi utrzymać kontrolę. Kolejną cechą różniącą kosiarki spalinowe jest rozrusznik. Występuje w dwóch wersjach: elektrycznej i manualnej. Rozrusznik manualny uruchamia się za pomocą linki, która wymaga od użytkownika siły. Czasami wystarczy pociągnąć jeden raz, jednak zazwyczaj więcej. Rozrusznik elektryczny z kolei wykonuje tę czynność za nas. Użytkownik jedynie naciska przycisk, a kosiarka sama zaczyna działać. Co więcej, kosiarki spalinowe różnią się szerokością roboczą ostrza tnącego, im większe, tym szybciej koszą trawnik. Różnice występują także w przekładniach, najczęściej występującymi są przekładnie ślimakowe, kątowe i wale kardana.

kosiarka

Jaki silnik wybrać?

Drugą istotną kwestią w wyborze kosiarki jest rodzaj silnika. Najważniejsza jest jego moc. Im większa tym jest lepsza, ponieważ urządzenie działa bardziej efektywnie, a to przekłada się na jakość koszenia. Najczęściej wybierane silniki charakteryzują się mocą pomiędzy 4, a 6 KM. Takie kosiarki spalinowe mają szerokość koszenia wynoszącą około 50 cm, co oznacza, że koszenie będzie szybkie, a użytkownik zachowa całkowitą kontrolę nad urządzeniem. Najczęściej do wyboru są także silniki dwusuwowe lub czterosuwowe. Jaki wybrać? Uzależnione jest to od potrzeb użytkownika. Silnik dwusuwowy jest zdecydowanie lżejszy, co przekłada się na komfort użytkowania kosiarki, jednak zużywa dużo więcej paliwa i jest głośny. Z kolei czterosuwowy ma mniejszą moc, jest cięższy, emituje mniej spalin, więc zdecydowanie bardziej przydaje się do płaskich terenów.