Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Jaki basen stelażowy do ogrodu sprawdzi się najlepiej? Poznaj 3 kryteria jego wyboru

23 grudnia 2020 basen do ogrodu

Basen stelażowy to idealne rozwiązanie dla tych, którzy z różnych względów nie chcą lub nie mogą wyposażyć ogrodu w basen stacjonarny. Warianty stelażowe sprawdzają się zdecydowanie lepiej w naszej strefie klimatycznej i nie wymagają stałych, dużych nakładów finansowych. Zobacz, jakie kwestie wziąć pod uwagę, wybierając do swojego ogrodu basen stelażowy.

Aspekt numer 1: rozmiar basenu stelażowego

Baseny stelażowe występują w szerokiej gamie rozmiarów, dlatego łatwo dobrać ten odpowiedni dla siebie i potrzeb swojej rodziny. W sytuacji, gdy na pomysł zakupu basenu wpadliśmy już po zaaranżowaniu całego ogrodu jasnym jest, że musimy wpasować się w pozostałe wolne miejsce. Kupując basen, uwzględnij, że z każdej strony powinieneś zostawić co najmniej trzy metry przestrzeni, tak aby bez żadnych przeszkód wchodzić i wychodzić z basenu. 

Aspekt numer 2: przestrzeń dostępna w ogrodzie

Jeśli nie dysponujesz dużym ogrodem, a tuż przy domu musisz jeszcze znaleźć miejsce na wiatę garażową, składzik czy podjazd, zdecyduj się na mały basen stelażowy. To dobre rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy z uroków letnich kąpieli będą korzystać nie więcej niż dwie osoby. Mniejszy basen wiąże się również z mniejszym kosztem zakupu, mniejszym zużyciem wody, a także jej szybszym nagrzewaniem, co jest niewątpliwą zaletą. Małe warianty basenów stelażowych mają zazwyczaj kształt koła.

Jeśli natomiast masz liczną rodzinę i przyjaciół, z którymi chcesz się oddawać wakacyjnemu pluskaniu, wybierz basen stelażowy duży. Z uwagi na potrzebę swobodnego pływania, są one najczęściej wykonywane na bazie prostokąta. W ten sposób łatwiej pokonywać dystanse. Największe modele basenów stelażowych osiągają nawet sześć metrów długości, pozwalając tym samym na więcej wodnego szaleństwa. Jeśli ze zbiornika mają korzystać również dzieci, przy zakupie pamiętaj, aby basen miał maksymalnie 90 cm głębokości.  

Aspekt numer 3: materiał wykonania a wytrzymałość

Jasne jest, że im więcej środków przeznaczymy na basen, tym większej trwałości możemy od niego zazwyczaj oczekiwać. Wśród najsolidniejszych i najbardziej żywotnych modeli znajdują się baseny ze stelażami wykonanymi ze stali nierdzewnej oraz dnem i ściankami wyprodukowanymi z trwałego PVC. Tego typu wariant daje gwarancję solidności na co najmniej kilka sezonów i wykazują dużą odporność na rozdarcie czy działanie promieni słonecznych. Chcąc nabyć wytrzymały produkt warto zwracać uwagę na to, czy może pochwalić się on certyfikatami jakości. Na stronie sklepu Merkury Market znajdziesz bogaty wybór basenów stelażowych. 

MojOgrodniczy

Witaj na stronie mojogrodniczy! W naszych artykułach, które pisane są przez doświadczonych florystów, ogrodników i pasjonatów roślinności, znajdziesz masę inspiracji i wiedzę o tym jak zaaranżować swój ogród i jak dbać o kwiaty zarówno domowe jak i te w ogrodzie. Poznaj tajniki dekorowania domu i dowiedz się więcej o budownictwie i nieruchomościach. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym jest humus do roślin
narzędzia do ogrodu
Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Jesteś zainteresowany reklamą?