Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

aranżacja salonu
Ogród

Jaki salon?

Salon to pomieszczenie, w którym w ciągu dnia wszyscy domownicy mogą pobyć ze sobą, dlatego też warto zadbać o odpowiednie jego urządzenie. Jak zatem ma wyglądać aranżacja salonu? No cóż, jedni próbują sami ogarnąć temat, inni natomiast zdają się w tej materii na fachowców. Nawiasem mówiąc, na rynku funkcjonuje sporo firm, które zajmują się projektowaniem wnętrz, więc można skorzystać z takich ofert, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba. I bardzo dobrze, że takie są możliwości.
Aranżacja salonu to z jednej strony łatwa sprawa, a z drugiej – trudna. Dlaczego? Otóż, w sklepach mebli mamy pod dostatkiem, więc jest z czego wybierać. Ale jednocześnie gros osób nie do końca wie, na jakie meble do salonu postawić. Zatrzymajmy się zatem przy tym temacie i spróbujmy pewne zasady podać. Salon przede wszystkim powinien być pokojem przestronnym, żeby można było w nim czuć się swobodnie. Pomieszczenia przepełnione meblami przytłaczają, wydaje się wręcz, że nie ma w nich czym oddychać. Pamiętajmy o tym, żeby nasz salon nie stał się taki jak salon pani Kolichowskiej, bohaterki „Granicy” Zofii Nałkowskiej.
Postawmy więc odpowiedniej wielkości narożnik, ze dwa fotele i już mamy z głowy miejsca siedzące. Powinno ich być tyle, żeby wszyscy domownicy mogli swobodnie się rozsiąść, wszak w salonie chodzi o zrelaksowanie się. Do tego stolik kawowy, stolik rtv, jakaś witryna i koniec. Postarajmy się także o odpowiednie oświetlenie. To także bardzo ważny aspekt przy takich działaniach, jak aranżacja salonu.

gagaface.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.