Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

Łóżko kontynentalne
Wnętrze

Łóżko kontynentalne czy tapicerowane do sypialni?

Łóżka kontynentalne i tapicerowane bardzo często są określane synonimem luksusu. Niegdyś dostępne były tylko w hotelach, jednak teraz można je kupić również do prywatnej sypialni w swoim domu. Ogromną zaletą zarówno jednego, jak i drugiego rozwiązania jest wygoda i komfort snu, dlatego też wielu użytkowników ma dylemat, który model wybrać. Łóżko kontynentalne czy tapicerowane do sypialni? Które jest lepsze?

Zobacz także: https://mojogrodniczy.pl/dobrej-jakosci-posciel-czyli-jaka/

Dlaczego warto wybrać łóżko tapicerowane?

Największym atutem łóżek tapicerowanych jest miękki zagłówek, dzięki któremu komfort snu i użytkowania jest znacznie większy, niż w przypadku standardowych modeli. Pozwala on wygodnie się oprzeć w trakcie czytania książki, czy też oglądania telewizji, a do tego zapobiega brudzeniu się ściany. Kolejną zaletą łóżka tapicerowanego, które można kupić na https://sembella.pl/produkty/lozka-kontynentalne-i-tapicerowane/ jest ogromny wybór rodzaju tkaniny i jej faktury, a także koloru obicia. Dzięki temu łóżko do sypialni już samo w sobie jest ozdobą wnętrza i integralną częścią aranżacji, jak również nadaje sypialni pożądany styl. Do wyboru są obicia ze skóry ekologicznej i naturalnej oraz klasyczne tkaniny. Wybierając rodzaj materiału, należy jeszcze zwrócić uwagę na jego gramaturę i wytrzymałość na rozciąganie. 

Co to jest łóżko kontynentalne? 

Łóżka kontynentalne są jednym z rodzajów modeli tapicerowanych, które wyróżniają się ponadprzeciętnym komfortem wypoczynku. Takie meble do sypialni można znaleźć przede wszystkim w luksusowych hotelach. Co sprawia, że łóżka kontynentalne uznawane są za jedne z najwygodniejszych? 

Tego rodzaju łóżka składają się z trzech elementów, czyli z pojemnej skrzyni z dolnym materacem, górnego materaca oraz toppera – materaca nawierzchniowego. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że modele te są także dość wysokie. Zastosowanie kilku materacy znacznie poprawia komfort snu. Toppery idealnie dopasowują się do kształtu ciała, a także chronią główny materac przed uszkodzeniami. Zwykle mają one zdejmowany pokrowiec zwiększający ich higieniczność. 

Materace górne dobiera się tak, jak tradycyjne. Bierze się pod uwagę pozycje podczas snu, wzrost oraz wagę, a także indywidualne preferencje co do stopnia twardości. Natomiast dolna część łóżka kontynentalnego, czyli tak zwany boxspring to doskonała podpora całej konstrukcji, która dodatkowo zapewnia optymalną wentylację. 

Jakie są zalety łóżka kontynentalnego?

Łóżka kontynentalne do sypialni mają wiele zalet, co sprawia, że są one jednymi z najczęściej wybieranych przez klientów. Do podstawowych ich zalet zaliczyć można przede wszystkim:

  • wysoki komfort snu,
  • duży wybór tkanin obiciowych, ich koloru oraz faktury,
  • wygodny i duży zagłówek,
  • miękkie i bezpieczne obicie,
  • dodatkowe udogodnienia – pojemnik do przechowywania pościeli, wysuwane szuflady, oświetlenie LED.

Między innymi z powodu tych zalet warto zdecydować się na zakup łóżka kontynentalnego. Zaowocuje to z pewnością znaczącym podwyższeniem wygody wypoczynku, a także będzie ono stanowiło świetny element aranżacji sypialni.