Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

Ogród

Meble ogrodowe – jakie wybrać?

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu w ciepłym okresie roku ma wielu wiernych fanów. W słoneczne dni chętnie siedzimy w ogrodzie, na tarasie czy balkonie, by móc nacieszyć się bliskością natury. Chwile te mogą być jeszcze przyjemniejsze, gdy wyposażymy nasze miejsca wypoczynku w odpowiednie meble ogrodowe. Zobaczmy jakie warto wybrać, by wypoczynek był przyjemny.

Meble ogrodowe – klasyczne czy nowoczesne?

Przeglądając dostępne w sklepach meble ogrodowe możemy już na pierwszy rzut oka zauważyć ogromną różnorodność modeli. Niektóre z nich przypominają babcine fotele, w których możemy się wygodnie usadowić i spędzić na nich całe popołudnie i wieczór. Inne mają nowoczesną formę, czasem nawet designerską, a ich posiadanie zapewni nie tylko wysoki komfort w trakcie użytkowania, ale również doskonale dopełni estetykę przestrzeni ogrodowej.

meble ogrodowe

Wybór stylu mebli ogrodowych powinien być dopasowany do naszego gustu oraz otoczenia, w którym mają być one użytkowane. Na ganku czy werandzie starego drewnianego domu nowoczesne meble ze szkła i stali będą wyglądać dziwnie, wprowadzając dysonans estetyczny. Te same meble na tarasie obok nowoczesnego domu czy na balkonie ze szklaną balustradą będą z kolei prezentować się doskonale, idealnie wpisując się w klimat miejsca.

Meble ogrodowe – drewniane, metalowe czy inne?

Wybór mebli ogrodowych nie ogranicza się jedynie do wyboru stylu, w którym zostały wykonane. Duże znaczenie ma również materiał, z którego je zrobiono. Oprócz drewna, które cieszy się niesłabnącą popularnością od lat, na uwagę zasługuje technorattan. To materiał zdecydowanie młodszy od drewna, ale szturmem podbija serca coraz większej liczby osób.

Technorattan uwodzi świetnym wyglądem, ogromną różnorodnością sposobów zastosowania oraz doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne. Dzięki temu technorattan sprawdza się zarówno jako materiał na klasyczne fotele ogrodowe, jak i ich minimalistyczne i nowoczesne wersje. Dostępny jest w różnych kolorach, co jeszcze bardziej podkreśla jego wszechstronność i pozwala sądzić, że meble ogrodowe z technorattanu będą pasować na taras czy balkon niezależnie od tego, w jakim stylu są one urządzane.

Fotel, krzesła, sofa, narożnik – co wybrać?

Przy poszukiwaniu mebli ogrodowych warto również zastanowić się nad tym, jakie meble będą odpowiednie w danej sytuacji. Do wyboru są krzesła, ławki, fotele, sofy, narożniki, leżaki, szezlongi, a każdy z nich dostępny w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach. Wybierając je warto przemyśleć potrzeby oraz sposób spędzania czasu w ogrodzie, na tarasie czy balkonie.

meble do ogrodu

Jeśli jest to miejsce spotkań rodziną czy ze znajomymi, często przy posiłku, to najlepiej wybrać stół i krzesła. Jeśli na tarasie chętnie wypoczywamy wygrzewając się w słońcu i najchętniej przybieramy pozycję leżącą lub półleżącą, to dobrym wyborem może być sofa, szezlong czy leżak. Możliwości jest bardzo wiele, ale kluczem do wyboru właściwej jest chwila zastanowienia, by wybrać tę, która najlepiej sprosta naszym oczekiwaniom.