Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Nowoczesna ceramika łazienkowa, czyli czym kierować się przy wyborze urządzeń sanitarnych?

25 stycznia 2021 Nowoczesna ceramika łazienkowa

Umywalka i miska WC to obowiązkowe elementy wyposażenia każdej łazienki. W większych pomieszczeniach kąpielowych często poszerza się gamę urządzeń sanitarnych także o wannę i bidet. Producenci ceramiki łazienkowej stale rozbudowują swoją ofertę i wprowadzają do niej kolejne innowacyjne modele. Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzeń sanitarnych do nowoczesnej łazienki?

Funkcjonalność

Komfortowa łazienka to nie tylko spójny design i przytulne dodatki. To przede wszystkim funkcjonalne urządzenia sanitarne. Większość nowoczesnych umywalek posiada pojemne wnętrze, co znacznie ogranicza chlapanie wodą podczas korzystania z kranu. Jeśli zdecydujesz się na klasyczną umywalkę (na przykład ścienną lub nablatową), zwróć uwagę na szerokość powierzchni odkładczych. Powierzchnia odkładcza to dodatkowe miejsce po bokach umywalki, gdzie możesz postawić na przykład szczoteczkę do zębów i pojemnik na mydło. To z pozoru mało istotne udogodnienie może znacznie podnieść komfort korzystania z łazienki na co dzień. Funkcjonalne umywalki z szerokimi powierzchniami odkładczymi doskonale sprawdzą się w małych łazienkach w bloku. Takie modele znajdziesz między innymi w kolekcji Cersanit Caspia

Bezpieczeństwo

Funkcjonalne sanitaria to sanitaria bezpieczne. Nowoczesne miski WC wykonane są w technologii bezkołnierzowej. Tradycyjny kołnierz zabezpiecza przed rozpryskiwaniem się wody podczas spłukiwania. Utrzymanie takiej toalety w czystości to jednak spore wyzwanie – przestrzeń pod kołnierzem jest miejscem, gdzie gromadzi się wiele bakterii i drobnoustrojów. Jak sobie z tym radzić? Nowoczesne toalety bezkołnierzowe mają odpowiednio wyprofilowane miski, dzięki czemu woda spływa bez rozchlapywania, dokładnie czyszcząc przy tym całą powierzchnię toalety. W kolekcji Cersanit Caspia ta technologia otrzymała nazwę Clean On. Do bezkołnierzowej miski WC warto dobrać deskę wolnoopadającą. Taka deska nie wymknie się niespodziewanie z dłoni i nie przytrzaśnie palców – co jest szczególnie ważne, gdy z toalety korzystają dzieci. 

Wygląd

Biały akryl to najczęstsze określenie tradycyjnej ceramiki łazienkowej. Producenci urządzeń sanitarnych coraz odważniej wprowadzają do swoich ofert także inne kolory. To odpowiedź na najnowsze trendy aranżacji wnętrz, w tym na modę na łazienkę w kolorze. Czarna wanna, czerwona umywalka, żółta miska WC – to tylko niektóre popularne propozycje. Kolorowa ceramika jest droższa od tradycyjnej białej, jednak wielu klientów decyduje się na takie modele, by stworzyć wnętrze łazienki jak z katalogu.

MojOgrodniczy

Witaj na stronie mojogrodniczy! W naszych artykułach, które pisane są przez doświadczonych florystów, ogrodników i pasjonatów roślinności, znajdziesz masę inspiracji i wiedzę o tym jak zaaranżować swój ogród i jak dbać o kwiaty zarówno domowe jak i te w ogrodzie. Poznaj tajniki dekorowania domu i dowiedz się więcej o budownictwie i nieruchomościach. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

okazje cenowe
AKCESORIA MEBLOWE
Jak działa lodówka turystyczna kompresorowa?

Jesteś zainteresowany reklamą?