Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

Obrusy jednorazowe
Wnętrze

Obrusy jednorazowe – kiedy warto je wykorzystać?

Z roku na rok coraz większą popularność zyskują obrusy jednorazowe. Stają się one praktycznym wykończeniem stołu, ciekawą dekoracją i jednocześnie nie generują zbyt wiele pracy podczas sprzątania. Kiedy takie nakrycie stołu sprawdzi się najlepiej?

Na dziecięcą imprezę urodzinową

Jak wiadomo dziecięca impreza urodzinowa to prawdziwe źródło plam, zabrudzeń i zalań stołu. Szczególnie małym dzieciom niejednokrotnie zdarza się coś potrącić, rozlać lub umazać sosem pomidorowym. Każda mama, która nie chce nabawić się zawału serca, nie organizuje zatem takiego przyjęcia, wykładając na stół swój ulubiony, biały obrus. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będą obrusy jednorazowe. To nie tylko praktyczny sposób na uchronienie stołu przed zniszczeniem. Takie nakrycia mogą też urozmaicić imprezowy wystrój, ponieważ dzisiaj występują w różnorodnych formach, kształtach i kolorach. Na rynku znajdziesz nawet egzemplarze z bajkowymi postaciami.

Na grilla w ogrodzie

Najczęściej organizując grilla w ogrodzie po prostu rezygnujemy z jakiegokolwiek nakrycia stołu. Jeżeli jednak mamy drewniany stół, trochę szkoda, by został zalany lub zarysowany. Jak pogodzić efektowne wykończenie stołu z praktycznym, wytrzymałym zabezpieczeniem blatu? Warto postawić na obrusy jednorazowe. Do użytku zewnętrznego świetnie sprawdzają się przede wszystkim wersje foliowe. Nie straszny im bowiem nawet deszcz. Można go też swobodnie przetrzeć wilgotną szmatką i nadal będzie wyglądał świetnie.

Na spotkanie w plenerze

Obrusy jednorazowe sprawdzą się również na pikniki i imprezy plenerowe, na których pojawia się wiele osób. Takie nakrycia można kupić w długich, kilku, a nawet kilkunastometrowych, rolkach, dzięki czemu w wygodny sposób można nimi pokryć nawet bardzo długi stół. Sprzątanie nie sprawi natomiast żadnego problemu. Wystarczy zwinąć takie obrusy jednorazowe i wyrzucić je do śmieci. Oczywiście materiały, z których są tworzone nadają się do ponownego przetworzenia, dzięki czemu mimo jednorazowego charakteru, są przyjazne środowisku.

Na imprezę integracyjną w biurze

Często kupuje się obrusy jednorazowe również na imprezy integracyjne. Jak wiadomo w biurze dysponujemy ograniczonymi środkami na organizację przyjęcia. Chętnie sięgamy zatem po jednorazowe sztućce, kubki, kieliszki oraz sztućce. W tym zakresie sprawdzą się również obrusy jednorazowe. Na rynku znajdziesz je w różnorodnej kolorystyce, dzięki czemu możesz nawet dopasować je do wyglądu całego wnętrza. Dzisiaj sprzedaje się zarówno klasyczne białe lub beżowe, jak i kolorowe obrusy – czarne, błękitne, fioletowe, zielone, żółte, różowe, czerwone i inne. Z pewnością dostosują się do każdej okazji.