Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Pompy ciepła – dofinansowanie w 2021 roku

30 marca 2021 Pompy ciepła

Pompy ciepła to urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii do ogrzewania czy klimatyzowania domu. Przynoszą ogromne oszczędności, ale też sporo kosztują. Sprawdź, jak przyspieszyć zwrot inwestycji, wykorzystując dofinansowanie.

Pompy ciepła – dofinansowanie a wymagania formalne

Inwestycja w pompę ciepła przynosi ogromne oszczędności, jednak początkowo stanowić może spory wydatek. Podobnie jak w latach ubiegłych, również w 2021 osoby inwestujące w tego typu urządzenia mogą otrzymać dofinansowanie. To atrakcyjna, a niekiedy kluczowa opcja dla powodzenia inwestycji. Szczególnie że dzięki wsparciu zwraca się ona szybciej.

Dotację na pompę ciepła można otrzymać w ramach m.in. Programu Czyste Powietrze, Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO), ulgi termomodernizacyjnej, lokalnych programów antysmogowych, Funduszu Termomodernizacji i Remontów (FtiR) czy kredytu bankowego (EKO Kredyt). Dofinansowanie obejmuje wszystkie warianty urządzeń, a więc:

  • gruntowe pompy ciepła,
  • pompy ciepła powietrzne,
  • wodne pompy ciepła.

Aby ubiegać się o dofinansowanie, inwestor musi złożyć w urzędzie odpowiedni formularz oraz stosowne dokumenty opisujące schemat instalacji. W przypadku podmiotów gospodarczych czy jednostek użyteczności publicznej niezbędne będzie uzasadnienie takiej inwestycji (biznesowe lub wskazujące korzyści dla użytkowników obiektu, np. uczniów szkoły w przypadku przedsięwzięcia termomodernizacyjnego). Jest o co walczyć, ponieważ „do wzięcia” z programów jest nawet 27 tys. zł.

Jak dostać dofinansowanie pomp ciepła w 2021 roku?

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest spełnienie wszystkich wymogów określonych w regulaminach poszczególnych programów. Papierologia nie należy do rzeczy najprzyjemniejszych, jednak niewykluczone, że poradzisz z nią sobie samodzielnie. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić czas, nerwy oraz zmniejszyć ryzyko, warto skorzystać z pomocy specjalistów (np. Ekoradców), dzięki którym zwiększysz swoje szanse na otrzymanie dofinansowania pompy ciepła.

MojOgrodniczy

Witaj na stronie mojogrodniczy! W naszych artykułach, które pisane są przez doświadczonych florystów, ogrodników i pasjonatów roślinności, znajdziesz masę inspiracji i wiedzę o tym jak zaaranżować swój ogród i jak dbać o kwiaty zarówno domowe jak i te w ogrodzie. Poznaj tajniki dekorowania domu i dowiedz się więcej o budownictwie i nieruchomościach. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy szlifierki bezprzewodowe są lepsze od sieciowych
samozamykacze do drzwi
dom dwurodzinny

Jesteś zainteresowany reklamą?