Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Pościel gładka- na jaką się zdecydować?

6 lipca 2021 Pościel gładka

Pościel gładka jest coraz chętniej wybierana do sypialni i pokoi dzieci. Niestety jej wybór jest często dość problematyczny i poświęcamy na to zbyt wiele czasu. Do najważniejszych aspektów możemy zaliczyć tkaninę i materiał- z pewnością warto wziąć to pod uwagę. Co należy wiedzieć o pościelach syntetycznych? Czym charakteryzuje się naturalna pościel gładka? Co jest lepszym rozwiązaniem- guziki czy zamek? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Pościele syntetyczne- co należy o nich wiedzieć?

gładka pościel

Pościel gładka dzieli się na dwie grupy: syntetyczną i naturalną. Jeśli chodzi o egzemplarze syntetyczne, wyróżniają się sztucznymi materiałami, które to niekiedy posiadają domieszkę wykonaną z bawełny. Zaletą tego typu pościeli jest zarówno cena, jak i łatwość utrzymania. Czas ich schnięcia jest w pełni satysfakcjonujący, podobnie jak stopień gniecenia się (jest stosunkowo niski). Nie ma jednak idealnych rozwiązań, podobnie jest i w tym przypadku. Pościel syntetyczna ma niezbyt dobrą wentylację, co może doprowadzić do tego, że podczas snu wydziela się więcej potu.

Naturalna pościel gładka- czym się charakteryzuje?

Istnieje również naturalna pościel gładka, która to wyróżnia się tym, iż szyje się ją przede wszystkim z bawełny, ewentualnie z innych naturalnych materiałów. Wśród nich wyróżnić możemy wełnę, bambus, jedwab, len. Naturalna pościel gładka jest bardzo przyjemna w dotyku, jednocześnie jest to gwarancja oddychania naszej skóry. Jest również w stanie skutecznie odprowadzić wilgoć. Naturalna pościel gładka zalecana jest dla alergików i dzieci. W sklepie zakupić możemy m.in. pościel bawełnianą, pościel satynową, pościel z kory, pościel flanelową, pościel z adamaszku, pościel atłasową, pościel wełnianą, pościel lnianą i pościel bambusową.

Co jest lepszym rozwiązaniem – guziki czy zamek?

Wiele osób zastanawia się czy pościel gładka powinna posiadać zamek czy guziki. Niestety dość problematyczne okaże się jednoznaczne odpowiedzenie na to pytanie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że guziki są rozwiązaniem nieco mniej praktycznym, bowiem konieczne jest ich zapinanie i rozpinanie, co często jest dość problematyczne. Dodatkowo zwiększa się prawdopodobieństwo urwania lub odpadnięcia źle przyszytego guzika. Zamek błyskawiczny jest w stanie w większym stopniu chronić kołdrę czy też poduszki. Ostateczny wybór powinien jednak zależeć od naszych indywidualnych preferencji.

skarpa w ogrodzie

MojOgrodniczy

Witaj na stronie mojogrodniczy! W naszych artykułach, które pisane są przez doświadczonych florystów, ogrodników i pasjonatów roślinności, znajdziesz masę inspiracji i wiedzę o tym jak zaaranżować swój ogród i jak dbać o kwiaty zarówno domowe jak i te w ogrodzie. Poznaj tajniki dekorowania domu i dowiedz się więcej o budownictwie i nieruchomościach. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

AKCESORIA MEBLOWE
Jak działa lodówka turystyczna kompresorowa?
Ogrzewanie klimatyzacją - wady i zalety

Jesteś zainteresowany reklamą?