Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Przed Tobą odbiór mieszkania? Sprawdź, jak się do niego przygotować

1 lipca 2020

Środki finansowe przeznaczane na zakup własnego mieszkania to często jedna z najpoważniejszych inwestycji w życiu. Warto więc odpowiednio się do niej przygotować. Sprawdź, jak powinien przebiegać odbiór mieszkania i co w trakcie jego trwania należy skontrolować.

Zakup mieszkania to często długie formalności załatwiane z bankiem, żmudne polowanie na idealną ofertę na stronie dewelopera, a na końcu proces oczekiwania, zwieńczony wreszcie odbiorem technicznym oraz podpisaniem aktu notarialnego przenoszącego własność na kupującego. Zobacz, dlaczego warto rzetelnie podejść do odbioru mieszkania i jakie usterki mogą wyjść podczas niego.

Równość posadzek i ścian

Aby skontrolować stan posadzek i ścian, warto być zaopatrzonym w kątownik oraz poziomicę. Nie zaleca się stosować rozwiązań zastępczych i niemiarodajnych, takich jak stalowe kulki toczone po posadzce, gdyż nie będą one podstawą do wezwania dewelopera do naprawy błędów.

Poziom wilgotności ścian

Często to, co niewidoczne gołym okiem, może później przysporzyć wielu problemów. Mowa o wilgoci pochodzącej z głębi ścian. Profesjonalny sprzęt w postaci kamery termowizyjnej pozwala sprawdzić stan wilgotności tynków i warstw wewnętrznych oraz ocenić, czy można już rozpocząć prace wykończeniowe, czy też lepiej wezwać dewelopera do bardziej starannego osuszenia mieszkania. Jeśli interesuje Cię profesjonalny odbiór mieszkania, Warszawa dysponuje szeregiem specjalistów w tej dziedzinie. Znajdziesz ich na stronie https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania/warszawa.

Staranność wykonania podejść do urządzeń sanitarnych

Od nich zależy łatwość późniejszego montażu miski ustępowej, brodzika, wanny, pralki oraz umywalki. Należy dokładnie sprawdzić, czy zostały zamontowane w miejscach oznaczonych na projekcie instalacji wodno-kanalizacyjnych, dostarczonych kupującemu. W razie odstępstw od normy warto spisać wszelkie uchybienia w protokole odbioru mieszkania i zgłosić je do dewelopera.

Jakość osadzenia okien i poprawność wykonania otworów drzwiowych

Pracujące w dużym tempie ekipy wykonawcze stwarzają ryzyko ubicia ram okiennych, porysowania szyb czy uszkodzenia klamek. Dlatego też do obowiązków kupującego należy sprawdzenie, czy każdy z tych elementów jest sprawny oraz nie nosi śladów uszkodzeń mechanicznych. Można zrobić to samodzielnie, dokładnie przyglądając się każdemu z elementów.

Elementy wykończeniowe balkonu

Balkon, będący integralną częścią nieruchomości, w momencie odbioru mieszkania ma już wykończoną posadzkę, zamontowaną balustradę, a także wykonane parapety zewnętrzne. Warto sprawdzić jakość wykonania fug, położenie płytek oraz izolacje wokół drzwi balkonowych i okna. Od tych ostatnich zależy w dużej mierze temperatura wewnątrz mieszkania.

Rozmieszczenie gniazdek elektrycznych

Choć na etapie odbioru technicznego mieszkania nie ma zazwyczaj dostępu do skrzynki elektrycznej, kupujący może sprawdzić poprawność rozmieszczenia gniazdek elektrycznych i to, czy ich liczba w pełni pokrywa się z projektem instalacji nieruchomości.

MojOgrodniczy

Witaj na stronie mojogrodniczy! W naszych artykułach, które pisane są przez doświadczonych florystów, ogrodników i pasjonatów roślinności, znajdziesz masę inspiracji i wiedzę o tym jak zaaranżować swój ogród i jak dbać o kwiaty zarówno domowe jak i te w ogrodzie. Poznaj tajniki dekorowania domu i dowiedz się więcej o budownictwie i nieruchomościach. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

okazje cenowe
AKCESORIA MEBLOWE
Jak działa lodówka turystyczna kompresorowa?

Jesteś zainteresowany reklamą?