Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

Wnętrze

Ściana – fototapeta czy farba?

Ściany w pomieszczeniach mieszkania można pokrywać różnie: pomalować, wytapetować… Ostatnio modne są też tynki strukturalne.

Zobacz także: https://mojogrodniczy.pl/nowa-jakosc-wnetrz-fototapeta/

Fototapeta czy farba

Ale ostatnim krzykiem mody są fototapety na wymiar. Nie umieszczamy ich na całej powierzchni ścian, ale zajmują one określone, dobrze wyeksponowane miejsce, nadając klimat całemu pomieszczeniu, a niejednokrotnie stanowią główny element aranżacyjny, współgrając z kolorem ścian i innymi dodatkami. Fototapeta na wymiar przedstawia najczęściej jakiś krajobraz, rzadziej ludzi. Wszystko jest jednak rzeczą gustu. Wybór wzorów jest na rynku ogromy, więc każdy ma szansę znaleźć fototapetę na wymiar dla siebie.

Ściany w pomieszczeniu

Niezależnie od tego jak pokryjemy ściany w pomieszczeniu, czy będzie to farba, tapeta, czy tynk strukturalny, doskonałym uzupełnieniem może być właśnie fototapeta na wymiar. Należy jedynie uważać ze stosowaniem fototapet na wymiar na papierze, gdyż są mało odporne na zabrudzenie, zamoknięcie i światło, ale za to kosztują zdecydowanie najmniej. Czasami jednak za jakość warto dopłacić.

www.centrum-dekoracyjne.pl