Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Szukasz dużych kwiatów doniczkowych do salonu? Sprawdź nasze inspiracje!

28 listopada 2023 duże kwiaty doniczkowe


Twój salon jest Twoim osobistym miejscem, zaaranżowanym według Twoich upodobań i gustu. To miejsce, gdzie spędzasz swój wolny czas, spotykasz się z przyjaciółmi i rodziną oraz odpoczywasz po długim dniu. Twój salon powinien być miejscem, które odzwierciedla Twoją osobowość. Jednym ze sposobów, by nadać mu charakteru, jest dodanie do wystroju dużych roślin doniczkowych. W tej publikacji przyjrzymy się naszym inspiracjom dotyczącym dużej roślinności w salonie, podpowiemy jak je pielęgnować oraz gdzie najlepiej je nabyć.

Sprawdź też: Wybieramy najładniejsze suszone kwiaty do wazonu!

Wybór idealnych dużych roślin doniczkowych do salonu

Wybór roślin do salonu powinien być dobrze przemyślany. Należy uwzględnić warunki, jakie panują w pomieszczeniu oraz jak duży obszar możemy przeznaczyć na rośliny. Istnieje wiele gatunków kwiatów doniczkowych, które rosną na okazałe rozmiary, ale nie wszystkie są odpowiednie do hodowania w salonie.

Monstera – znana również jako „roślina dziurawa” – jest popularnym wyborem ze względu na jej atrakcyjne liście i łatwość w uprawie. Monstera jest również znana ze swojego powolnego tempa wzrostu, co czyni ją idealnym wyborem dla tych, którzy chcą roślinę o dużych rozmiarach, ale nie mają dużo miejsca.

Figowiec liściasty jest kolejnym popularnym wyborem, jeżeli chodzi o duże rośliny doniczkowe. Jego duże, intensywnie zielone liście dodają egzotycznego klimatu do salonu. Figowiec liściasty jest również łatwy w pielęgnacji, a jego tempa wzrostu można kontrolować poprzez regularne przycinanie.

Jeżeli szukasz rośliny, która będzie nie tylko ładna, ale również użyteczna, zdecyduj się na aloes. Ta roślina nie tylko przykuwa wzrok, ale również jest znana ze swoich leczniczych właściwości. Ponadto, aloes jest łatwy w uprawie i zadowoli się nawet surowymi warunkami.

Zasady pielęgnacji dużych kwiatów doniczkowych

Pielęgnacja dużych roślin doniczkowych może wydawać się z początku trudna, ale jeśli dobrze zrozumie się potrzeby poszczególnych gatunków, można uprawiać je bez większego wysiłku.

Podlewanie: Wielkość doniczek z dużymi roślinami często skłania do obfitego podlewania. To jednak błąd – większość dużych roślin doniczkowych preferuje umiarkowanie wilgotne podłoże. Zaleca się sprawdzenie wilgotności gleby przed kolejnym podlewaniem. Nawadnianie rośliny zbyt często lub zbyt obficie może prowadzić do gnicia korzeni.

Najlepszym sposobem na uniknięcie przelania rośliny jest poczekanie, aż górna warstwa gleby w doniczce wyschnie, zanim ponownie ją podlejesz.

Nawożenie: Większość dużych roślin doniczkowych potrzebuje regularnego nawożenia. Zazwyczaj wystarczy podać nawóz raz na miesiąc podczas sezonu wzrostu, ale warto sprawdzić konkretne wymagania wybranej rośliny.

Przycinanie: Regularne przycinanie nie tylko pomaga kontrolować rozmiar rośliny, ale również stymuluje jej zdrowy wzrost. Warto jednak zwrócić uwagę, aby nie przycinać zbyt dużo na raz, co mogłoby stresować roślinę.

Najlepsze miejsca na pozyskanie dużych kwiatów doniczkowych

Gdzie szukać dużych roślin doniczkowych? Jest wiele miejsc, w których można nabyć te piękne i efektowne dodatki do wnętrz.

Centra ogrodnicze i kwiaciarnie to oczywiste i niezawodne miejsca, gdzie zawsze znajdziesz szeroki wybór roślin, zarówno tych małych, jak i dużych. Ponadto, pracownicy tych miejsc są zazwyczaj bardzo dobrze zorientowani w temacie roślin doniczkowych, więc będą w stanie odpowiedzieć na twoje pytania i pomóc Ci z wyborem.

Giełdy roślin to kolejne miejsce, gdzie warto poszukać. Jak sama nazwa wskazuje, są to specjalistyczne targi, na których sprzedawane są różne gatunki roślin. To idealne miejsce, by znaleźć czegoś niecodziennego i unikalnego.

W przypadku, gdy nie dysponujemy czasem na wizyty w sklepach stacjonarnych, doskonałym rozwiązaniem jest zakup roślin przez internet. Wiele sklepów ogrodniczych prowadzi sprzedaż online, a asortyment często jest jeszcze szerszy niż w punktach stacjonarnych. Oczywiście trzeba pamiętać o sprawdzeniu opinii na temat sklepu i zasięgnięciu informacji na temat warunków dostawy.

Zobacz także: Poznaj TOP 10 kwitnących i egzotycznych kwiatów doniczkowych!

MojOgrodniczy

Witaj na stronie mojogrodniczy! W naszych artykułach, które pisane są przez doświadczonych florystów, ogrodników i pasjonatów roślinności, znajdziesz masę inspiracji i wiedzę o tym jak zaaranżować swój ogród i jak dbać o kwiaty zarówno domowe jak i te w ogrodzie. Poznaj tajniki dekorowania domu i dowiedz się więcej o budownictwie i nieruchomościach. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym jest humus do roślin
narzędzia do ogrodu
Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Jesteś zainteresowany reklamą?