Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Urządzamy łazienkę – otwarty czy zabudowany prysznic?

10 czerwca 2019 prysznic otwarty czy zabudowany?

Podczas urządzania łazienki jedną z najczęściej napotykanych dygresji jest – prysznic czy wanna? A jeśli prysznic, to zabudowany, z klasyczną kabiną, czy typu walk-in? Zarówno wanna, jak prysznic otwarty czy zabudowany mają swoje zalety. Co wybrać, by nie przepłacić, a komfortowo korzystać z wyposażenia łazienki?

Zobacz także: Jak urządzić łazienkę retro?

Prysznic zabudowany – wady i zalety

Klasyczny prysznic o małej powierzchni z kabiną i brodzikiem, to najpopularniejszy model. Jego niewątpliwą zaletą jest niewielka powierzchnia. Taka kabina ma swoje ograniczenia rozmiarowe, dlatego z powodzeniem „wciśnie się” w każdy kąt, nawet najmniejszej łazienki. Jest najlepsza właśnie wtedy, gdy planuje się zagospodarować tę część niewielkiej łazienki.

zabudowany prysznic

Wadą prysznica zabudowanego jest obecność ruchomych elementów, czyli drzwi kabiny, pewna trudność w utrzymaniu ich w czystości (szczeliny, w których lubi się gromadzić kamień, a które trudno jest doczyścić), psucie się elementów przesuwnych drzwi. Ponadto, w takiej kabinie nie ma zbyt wiele przestrzeni, a dla osób o utrudnionym poruszaniu się, konieczność wchodzenia do głębokiego brodzika może być kłopotliwa.

Prysznic walk-in – wady i zalety

Otwarty prysznic to bardzo nowoczesny sposób na zagospodarowanie łazienki. Podwójna tafla drzwi umieszczona niemal bezpośrednio na podłodze z odpływem, dodaje wnętrzu lekkości. Przejrzyste drzwi sprawiają, że łazienka jest na wskroś nowoczesna i minimalistyczna. Są łatwe do utrzymania w czystości. Do takiej kabiny wchodzi się z poziomu podłogi w łazience, nie ma więc progu w postaci brodzika. Montując do jednej ze ścian uchwyt, możliwe jest korzystanie z prysznica także osoby niepełnosprawnej – szczególnie, że wewnątrz można zorganizować dość miejsca na krzesełko kąpielowe. Ważną zaletą takiego prysznica jest ograniczenie liczby elementów konstrukcyjnych. Niektóre z nich stanowią tylko jedną dużą taflę szkła oddzielającą prysznic od reszty łazienki – przy czym jednak ze stron prysznica pozostaje otwarta. Do tego wewnątrz takiego prysznica nie da się na przykład namoczyć prania, czy wykąpać dziecka, nalewając wodę do brodzika.

prysznic otwarty

Co wybrać?

Wybierzmy zabudowany prysznic, gdy zależy nam na wielofunkcyjności brodzika – czyli choćby możliwości wykąpania dziecka w brodziku niczym w wannie. To rozwiązanie tanie i łatwe w montażu, idealne do ciasnych łazienek. Prysznic otwarty jest dobrą opcją dla osób, które preferują po prostu krótkie, odświeżające prysznice, dla osób niepełnosprawnych ruchowo, oraz tych, które szczególnie mocno cenią sobie nowoczesny design w mieszkaniu.

Zobacz także: Zmień oblicze łazienki dzięki nowej wannie

MojOgrodniczy

Witaj na stronie mojogrodniczy! W naszych artykułach, które pisane są przez doświadczonych florystów, ogrodników i pasjonatów roślinności, znajdziesz masę inspiracji i wiedzę o tym jak zaaranżować swój ogród i jak dbać o kwiaty zarówno domowe jak i te w ogrodzie. Poznaj tajniki dekorowania domu i dowiedz się więcej o budownictwie i nieruchomościach. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

okazje cenowe
AKCESORIA MEBLOWE
Jak działa lodówka turystyczna kompresorowa?

Jesteś zainteresowany reklamą?