Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

meble do ogrodu
Ogród

Wybieramy meble do ogrodu

Wiosenna aura sprawia, że coraz częściej zerkamy za okno, snując plany na temat aranżacji przydomowych ogrodów. Nasadzenia nowej roślinności, tyczenie ścieżek, ogrodowa architektura, wyposażenie strefy wypoczynkowej. Do każdego z tych aspektów, także do wyboru ogrodowych mebli, można podejść na wiele różnych sposobów. Jakie modele mebli oraz materiały w tym sezonie będą się cieszyć największym zainteresowaniem?

meble ogrodowe

Zobacz także: https://mojogrodniczy.pl/meble-ogrodowe-czym-kierowac-sie-przy-zakupie-najlepszych-elementow/

Na rynku dostępny jest szeroki asortyment mebli ogrodowych, co może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli jednak ustalimy pewne kryteria, dokonanie wyboru będzie znacznie łatwiejsze. Przede wszystkim należy określić własne oczekiwania. Jakie funkcje powinny mieć meble, które zagoszczą w naszym ogrodzie? Będą służyły tylko do wypoczynku, czy może również do aranżacji większych przyjęć na terenie posesji? Wystarczy, jeśli wybierzemy stół i ogrodowe krzesła, czy będziemy korzystać także z leżaków? Ważne jest również to, ile osób będzie użytkowało meble oraz jak dużą przestrzeń mamy do zagospodarowania.

Meble nie tylko do wypoczynku

Warto pamiętać, że asortyment ogrodowych mebli nie ogranicza się wyłącznie do modeli, które służą do wypoczynku. Poza wygodnymi fotelami, kawowym stolikiem oraz zestawem krzeseł producenci oferują nam szereg innych. Niektóre z nich niosą ze sobą udogodnienia, które sprawdzą się na przykład podczas przyjęcia organizowanego na terenie ogrodu. Warto tu wspomnieć stolik ogrodowy, który może jednocześnie służyć jako barek. Schowany pod jego blatem lód pozwoli schłodzić napoje w upalny dzień. Innym przykładem będą meble do przechowywania. To mogą być skrzynie, kufry, stoły ze schowkami albo szafy narzędziowe. Przechowywać w nich można przeróżne przedmioty – od dziecięcych zabawek oraz ciepłych koców z poduszkami poprawiającymi komfort podczas wypoczynku, po narzędzia ogrodnicze albo preparaty ochrony roślin.

Materiał też ma znaczenie

Jaką kwestię należy jeszcze rozstrzygnąć, zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do zakupu mebli? – Koniecznie powinniśmy zdecydować, z jakiego materiału będą to meble. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się w ostatnich latach meble wykonane z tworzywa. Wysokiej jakości polipropylenowe meble, które znajdziemy między innymi w sklepie Bazkar.pl, mogą do złudzenia przypominać modele technorattanowe albo drewniane. Co więcej, cechują się też odpornością na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych i niewielką ilością zabiegów, które trzeba wykonać, by utrzymać je w doskonałym stanie.

meble ogrodowe

Ci, którzy jednak do mebli z tworzywa nie są przekonani, mogą się zdecydować na modele wykonane z technorattanu, aluminium albo drewna. Należy pamiętać, że w każdym z tych przypadków konieczne będzie zastosowanie innych, dostosowanych do konkretnego materiału, zabiegów pielęgnacyjnych.

Zobacz także: https://mojogrodniczy.pl/meble-ogrodowe-nardi-modny-wygodny-i-funkcjonalny-ogrod-lub-taras/

Raz małe, raz duże

Warto też zwrócić uwagę na to, co zyskamy, wybierając meble modułowe. Ich ogromną zaletą jest możliwość szybkiej rearanżacji strefy wypoczynkowej. Zbudowane ze specjalnych modułów meble można dowolnie przestawiać i modyfikować. Dzięki temu jednego dnia wyczarujemy z nich stolik kawowy i dwa fotele, a nazajutrz duży zestaw wypoczynkowy zdolny pomieścić wielu gości. Nie wszystkie moduły muszą się znajdować na tarasie w jednym czasie. Jeśli zapragniemy mieć w strefie wypoczynkowej więcej przestrzeni, wystarczy przechować część modułów, a na tarasie pozostawić tylko sofę lub fotele.

Meble ogrodowe stanowią istotny element przydomowej aranżacji. Nie może ich zabraknąć w strefie wypoczynkowej, jednak pamiętajmy, że służą nie tylko do relaksu. Dopasowane do oczekiwań użytkowników z pewnością poprawią funkcjonalność ogrodu.