Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

balustrady
Wnętrze

Balustrady szklane – zalety i zastosowanie

Balustrady szklane cieszą się coraz większą popularnością. Pojawiają się przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej – sprawdzają się w galeriach handlowych i biurach, ale równie często pojawiają się w blokach. Coraz chętniej wybierają je także prywatni inwestorzy, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań do wykończenia domu. Okazuje się bowiem, że balustrady szklane nie są tak delikatne, jak wiele osób dotychczas sądziło. Nowoczesne systemy q-railing umożliwiają sprawne łączenie ze sobą wielu elementów szkła, a otrzymana w ten sposób ścianka jest nie tylko estetyczna, ale także funkcjonalna i trwała.

Zobacz także: https://mojogrodniczy.pl/kiedy-konieczna-jest-wymiana-okien/

balustrady szklane

Co sprawiło, że balustrady szklane zaczęły cieszyć się coraz większą popularnością, również wśród osób prywatnych? Wybieramy je naprawdę chętnie, chociaż koszt ich montażu bywa niemały. Pojawiają się dzisiaj w wielko- i małopowierzchniowych obiektach, a więc już nie tylko galeriach handlowych i nowoczesnych biurowcach. Przyczyn rosnącego zainteresowania nimi jest co najmniej kilka. Jeśli więc stoisz przed decyzją, jak wykończyć swój dom i przekonuje cię estetyka oferowana przez szklane płyty i metalowe elementy balustrad, ten artykuł jest zdecydowanie dla ciebie.

Szklane balustrady – czy to bezpieczne?

Nie ulega wątpliwości, że balustrady szklane są bardzo estetyczne. Tafle szkła to materiał niezwykle ponadczasowy i idealnie komponujący się z modernistycznymi aranżacjami. Można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, dzięki czemu cały projekt jest elegancki i spójny. Wiele osób jednak waha się przed ich montażem, obawiając się, że stalowe elementy balustrad nie wystarczą, by projekt wykonany ze szkła wytrzymał duże obciążenia i stanowił skuteczną ochronę przed niechcianym wypadkiem. Jak jest naprawdę?

balustrady szklane

Należy podkreślić, że szkło, z którego są wykonane balustrady szklane, jest laminowane i hartowane. Jego minimalna grubość to 13 mm, a najczęściej stosowana forma to 21 mm. Dzięki umieszczonej pomiędzy formatkami szkła hartowanego specjalnej folii (laminatu) są więc w pełni bezpieczne i naprawdę trwałe. Nawet jeśli dojdzie do ich stłuczenia szyby, kawałki szkła pozostaną do niej przyklejone i nie rozsypią się po mieszkaniu, balkonie czy wręcz osiedlu.

Warto zauważyć, że balustrady szklane są bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy w domu mieszkają małe dzieci. Dzięki trwałości nie ma obaw, że dziecko spadnie z balkonu. Należy także podkreślić, że maluch nie da rady wspiąć się po szkle tak sprawnie, jak mógłby zrobić to po balustradzie nierdzewnej (zwłaszcza modelu z wypełnieniem poprzecznym).

Jakie zalety mają balustrady szklane?

By znaleźć balustrady szklane w swoim otoczeniu, nie trzeba długo szukać. Są chętnie wybierane przez właścicieli dużych biurowców oraz galerii handlowych, pojawiając się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Nietrudno zauważyć, że poszczególne modele znacząco różnią się między sobą – to ich kolejna zaleta, bowiem dają możliwość personalizacji. Możliwe jest wykonanie wielu interesujących projektów, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie.

balustrady szklane

Balustrady szklane często pojawiają się w biurach i galeriach ze względu na fakt, że nie ograniczają przepływu światła. Przestrzeń wydaje się dzięki nim większa optycznie, a panująca jasność wprowadza przyjemniejszy klimat w danym miejscu.

Należy także podkreślić, że balustrady szklane są niezwykle ponadczasowe. Bez względu na zmiany aranżacyjne całego pomieszczenia, będą prezentowały się elegancko. Nie wychodzą z mody, a zatem ich wybór to tak naprawdę inwestycja na długie lata. Wyraźnie podnoszą jakość estetyczną całej nieruchomości.