Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

co można zrobić z opony do ogrodu
Ogród

Co można zrobić z opony do ogrodu?

Stare opony są w każdym gospodarstwie domowym. Najczęściej są niepotrzebne i tylko zagracają garaż. Warto jednak je wykorzystać. Co można zrobić z opony do ogrodu?

Wygodne siedziska

Zastanawiając się co można zrobić z opony do ogrodu nie można zapomnieć o meblach. Jest to pomysłowy i praktyczny sposób na wykorzystanie niepotrzebnych opon.

Robiąc meble z opon warto wykorzystać gruby sznur, którym opleciemy oponę. Chcąc dobrze przymocować sznur należy użyć kleju na gorąco. Środek opony należy uzupełnić sklejką, do której przymocujemy gąbkę tapicerska. Najłatwiej jest ją przypiąć przy pomocy pistoletu tapicerskiego. Na wierzch nakładamy materiał, który również mocujemy używając takera tapicerskiego.

Sznur można pozostawić w naturalnym kolorze, ale również bardzo ciekawie będą wyglądały kolorowe siedziska, które rozweselą każdy taras.

Elegancki stolik

Analizując, co można zrobić z opony do ogrodu nie można zapomnieć o stoliku, który będzie pasował do siedzisk.

Stolik można wykonać dokładnie tak jak siedziska używając sznurka. Warto jednak zadbać, by środek stolika był wypełniony kwiatami lub ciekawą dekoracją. Chcąc do środka wsadzić kwiaty należy umocować wewnątrz wiaderko, które wypełnimy ziemią ogrodową. Po posadzeniu kwiatów można obsypać ziemię dekoracyjnymi kamieniami. Na wierzch kładziemy okrągłą szybę, która będzie leżała się na wcześniej przymocowanych wspornikach meblarskich.

Ogrodowe zabawki

W każdym ogrodzie powinny znaleźć się ciekawe zabawki dla najmłodszych. Opony to świetny materiał, z którego można wykonać wiele interesujących rzeczy.

Zastanawiając się co można zrobić z opony do ogrodu warto pamiętać o huśtawce, która jest najprostsza do wykonania, a jednocześnie jest ulubioną zabawką maluchów. Oponę można przymocować tak, by wisiała w pionie. Dla młodszych dzieci warto jednak powiesić ją w poziomie. Należy do tego użyć co najmniej 3 sznurów, które będą podtrzymywały oponę.

Rozważając co można zrobić z opony do ogrodu warto również pamiętać o piaskownicy. Każdy maluch będzie się świetnie bawił godzinami robiąc baby z piasku czy ustawiając skomplikowane budowle.

Zielono mi

W ogrodzie czasami brakuje miejsca na kwiaty. Zastanawiając się nad tym, co można zrobić z opony do ogrodu nie należy zapomnieć o kwietnikach.

Opony można położyć jedna na drugą i w ten sposób wydzielić miejsca pod uprawę kwiatów. Warto również wykonać bardziej skomplikowane konstrukcje. Przymocowując do opony drewniane nogi uzyskamy elegancką donicę na taras. Wieszając oponę uzyskamy ciekawy kwietnik. Warto również wyciąć kształty zwierząt z opon. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.