Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

nasiona trawy
Ogród

Gdzie kupić nasiona trawy? Jak często ją podlewać po zasianiu?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że piękna, zielona trawa to ozdoba każdego ogrodu. Najpierw jednak trzeba ją zasiać, a następnie prawidłowo o nią dbać. Gdzie kupić nasiona trawy? Jak często ją podlewać po zasianiu? I jak pielęgnować? Dziś podpowiadamy!

Gdzie kupić nasiona trawy?

Nie od dziś wiadomo, że trawnik potrafi odmienić nawet prosty ogród, minimalistyczną posesję czy działkę. Zielony dywan stanowi idealne miejsce do spędzania czasu i relaksowania się w ciepłe, słoneczne dni. To także miejsce do zabawy dla dzieci. Zanim jednak będziesz mógł cieszyć się jego urokami, musisz go zasiać. Nasiona trawy sieje się od wiosny do późnej jesieni. Najlepiej jednak, aby to była wczesna wiosna, zanim pojawią się upały, które nie sprzyjają wysiewowi trawy.

Świetnym okresem jest również początek jesieni. Siejąc trawę na przełomie września i października masz pewność, że temperatura będzie sprzyjająca, ponieważ nie ma już upałów i jeszcze mrozów. Ponadto to idealny czas na to, aby trawnik się rozrósł. Spokojnie starczy Ci czasu, aby przygotować go jeszcze przed srogą zimą. Jak już zaplanujesz siew, musisz kupić nasiona trawy. Gdzie je znajdziesz? W sklepie internetowym. Wybór jest ogromny, dzięki czemu dopasujesz mieszankę do własnych potrzeb.

Jak przygotować podłoże do siewu trawy?

Sianie trawy to z pozoru prosta czynność, która nie powinna sprawiać problemu. Jeśli już kiedyś ją wykonywałeś, tak będzie. W przypadku, gdy to Twój pierwszy siew trawy, cały proces może okazać się nieco skomplikowany. Praca musi być wykonana rzetelnie, trzymając się pewnych zasad i bez pominięcia któregokolwiek z kroków. Praca wykonana szybko i niedbale niestety nie zapewni ci satysfakcjonujących efektów.

Oprócz wyboru odpowiedniego terminu na siew trawy niezwykle ważne jest przygotowanie podłoża, aby móc cieszyć się pięknym, zielonym trawnikiem. To podstawa! O czym należy pamiętać? Przede wszystkim wykonaj prace porządkowe. Prace ogrodowe zaczyna się od prac porządkowych. W pierwszej kolejności usuń chwasty oraz wszystkie liście, które spadły z drzew. Usuń również wszelkie kamienie oraz zanieczyszczenia.

Następnie przygotuj glebę pod trawnik. W zależności od tego, jaką gleba w ogrodzie ma strukturę, musisz ją wzbogacić albo rozluźnić. Przyjęło się, że gleba pod trawnik powinna posiadać pH 5,5-6,5. Jeżeli teren jest podmokły, koniecznie musisz odwonić podłoże. Ponadto należy ziemie przekopać i użyźnić, rozbić grud ziemi, ubić teren i wyrównać powierzchnię.

Jak często podlewać trawę po zasianiu?

Nasiona trawy zalegają dość płytko, co oznacza, że wymagają starannego nawadniania. Inaczej kiełkujące rośliny mogą wyschnąć i obumrzeć. Zaleca się, aby nowo założony trawnik podlewać początkowo dwa razy dziennie, najlepiej przed wschodem słońca i po zachodzie, a przez kilka pierwszych tygodni raz dziennie.

Warto mieć jednak na uwadze, że częstotliwość zależy od pogody. Podczas upałów prawdopodobnie będziesz musiał podlewać trawnik co najmniej dwa razy dziennie, aż do ich ustania. Trawnik należy podlewać za pomocą drobnego zraszacza. Nie stosuj silnego strumienia, ponieważ może on wypłukać nasiona.

Witaj na stronie mojogrodniczy! W naszych artykułach, które pisane są przez doświadczonych florystów, ogrodników i pasjonatów roślinności, znajdziesz masę inspiracji i wiedzę o tym jak zaaranżować swój ogród i jak dbać o kwiaty zarówno domowe jak i te w ogrodzie. Poznaj tajniki dekorowania domu i dowiedz się więcej o budownictwie i nieruchomościach. Zapraszamy do lektury!