Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

Huśtawki ogrodowe
Ogród

Huśtawki ogrodowe: sposób na relaks i wypoczynek w ogrodzie

Same kwiaty i trawnik to zbyt mało, aby w przydomowym ogrodzie efektywnie się relaksować. Niezbędne są rozmaite meble, do których zalicza się huśtawki ogrodowe. Dają one mnóstwo radości nie tylko dzieciom, ale również osobom dorosłym. Jakie huśtawki ogrodowe można obecnie kupić? O czym pamiętać, decydując się na huśtawkę w swoim ogrodzie?

Jaka huśtawka jest najlepsza do ogrodu?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są huśtawki ogrodowe wolnostojące. Największą zaletą takich huśtawek jest to, że można bez przeszkód przenosić je z miejsca na miejsce. Jeśli huśtawka ma znaleźć się w altanie, można rozważyć zakup tej mocowanej od góry. Trzeba jednak pamiętać, że zajmie ona nieco miejsca, a montaż wymaga wywiercenia otworów i zastosowanie odpowiednich kołków.

Huśtawki ogrodowe – z jakiego materiału mogą być wykonane?

W sklepach z meblami do ogrodu znaleźć można huśtawki ogrodowe wykonane z różnych materiałów. Większość osób decyduje się na te drewniane, które zachwycają przede wszystkim wyglądem. Drewno jest materiałem niezwykle eleganckim i stylowym. Doskonale prezentuje się w różnych kolorach, co sprawia, że nie ma problemu ze znalezieniem huśtawki dopasowanej do ogrodu i własnego gustu.

W ofercie znaleźć można również na huśtawki metalowe, które są niezwykle trwałe. Wykorzystany metal jest odpowiednio konserwowany, co sprawia, że takie huśtawki ogrodowe bardzo dobrze znoszą działanie czynników zewnętrznych. Nie straszny im ani deszcz, ani promienie słoneczne.

Hitem ostatnich lat są huśtawki ogrodowe z technorattanu. To nowoczesny materiał, który swoim wyglądem do złudzenia przypomina rattan. Charakteryzuje się wyjątkową trwałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Jego utrzymanie w czystości nie nastręcza żadnych problemów. Kiedy się zabrudzi, można umyć go mokrą ściereczką. Huśtawki ogrodowe z technorattanu przetrwają w doskonałym stanie lata.

Dodatkowe wyposażenie huśtawek ogrodowych

Kupując huśtawkę ogrodową, warto zastanowić się nad jej dodatkowymi elementami. Tym, co z pewnością się przyda, jeśli huśtawka ma stać na trawniku jest daszek. Zapewni on solidną ochronę przed promieniami słonecznymi, co sprawi, że z huśtawki będzie można korzystać bez względu na porę dnia.

Jeśli w naszej okolicy zawsze jest dużo komarów, hitem będzie huśtawka z moskitierą. Jest to element, który ochroni przed owadami i pozwoli z huśtawki korzystać nawet wieczorem, kiedy komarów jest najwięcej.

Bardzo często huśtawki ogrodowe wyposażone są w miękkie poduchy. Zdarza się, że producenci dołączają je do huśtawek i ujęte są one wówczas w cenie. Czasami trzeba jednak zakupić je oddzielnie. Poduchy sprawią, że korzystanie z huśtawki będzie dużo bardziej komfortowe.

Huśtawki ogrodowe urozmaicą przestrzeń w ogrodzie. Zapewnią również dodatkowe miejsce wypoczynku. Szeroki wybór huśtawek sprawia, że każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie i swoich najbliższych, a także pasujący do charakteru ogrodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.