Rada nr 1. Zawsze dobieraj szklarnie do swoich potrzeb
Szklarnie z Runowa posiadają w swojej ofercie szeroką gamę rozmiarów, kształtów, które można zastosować nie tylko w większym ogrodzie, ale również na mniejszym balkonie. Które wybrać? Wymiary zawsze należy dopasować po pierwsze do możliwości metrażowych działki, po drugie do własnych potrzeb. Jeśli szklarnia ma służyć jedynie do uprawy warzyw, owoców i ziół na potrzeby rodziny trzyosobowej, wystarczą małe modele miejskie. Szklarnie Miccolo i Piccolo nie tylko zmieszczą się na balkonie/tarasie, zapewnią też „dostawę” świeżych produktów niemal przez cały rok. Jeżeli rodzina jest większa, a jesteśmy fanami swoich odmian owoców i warzyw warto pomyśleć nad większym modelem. W większe szklarnie ogrodowe warto zainwestować, jeśli mają one pełnić rolę nie tylko przydomowego warzywniaka, ale też dodatkowej przestrzeni np. jadalnej. Przeglądając propozycje od firmy Szklarnie z Runowa, szybko przekonasz się, że możesz wybrać małe miejskie pawilony, jak i obszerne szklarnie ogrodowe.
Zobacz także: Jak ułatwić sobie prace przy pielęgnacji ogrodu?
Rada nr 2. Wybieraj solidne i wytrzymałe modele
Obecnie najpopularniejsze szklarnie ogrodowe to te z poliwęglanu i szkła. Te pierwsze promowane są jako idealne rozwiązanie do ogrodu: lekkie, trwałe, odporne na promieniowanie UV. Musisz jednak pamiętać, że poliwęglan to de facto „lekki plastik” co sprawia, że nie jest on tak dobrze usztywniony jak szklarnia ze szkła hartowanego, ponadto wykazuje niską odporność na silne wiatry, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, a przez to z biegiem lat traci swój piękny wygląd. Wyborem na lata są więc szklarnie ogrodowe ze szkła hartowanego. Modele te odpłacą się większą funkcjonalnością, trwałością i estetyką. W takich solidnych szklarniach możemy zastosować różne rozwiązania. Soliny model pozwoli nam na montaż w nich półek, stolików do rozsad czy konstrukcji podwieszanych. Zastosowanie hartowanego szkła grubości 4 mm to nie tylko solidność, ale również możliwość korzystania ze szklarni prawie cały sezon. W bardziej mroźne dni możemy dodatkowo wstawić urokliwy piecyk gazowy i cieszyć się szklarnią cały rok.
Rada nr 3. Sprawdź najważniejsze parametry
Wielkość i materiał wykonania to pierwsze parametry, jakie sprawdzamy przy zakupie szklarni ogrodowej, ale nie jedyne istotne! Równie ważny jest jej sposób montażu. Pamiętaj, że niektóre modele mogą wymagać wybudowania fundamentów czy znacznych zmian w terenie. Jeśli chcesz takich uniknąć, wybieraj mniejsze, proste w montażu Szklarnie z Runowa. Podczas zakupów zwróć też uwagę na izolację termiczną, rodzaj krawędzi, wysokość i szerokość szklarni i drzwi do niej, elementy wyposażenia, okienka do wietrzenia, zamek w drzwiach, wysokość progu, rynny. Jeśli wymienione pojęcia są ci obce lub nie wiesz, które rozwiązania będą najlepsze, nie bój się prosić o pomoc specjalistów. O tym, jak wybrać dobrą szklarnię do ogrodu, na co zwrócić uwagę, których rozwiązań unikać zawsze możesz porozmawiać z ekspertami Szklarnie z Runowa. W sklepie zamówisz też personalizowane szklarnie ogrodowe, ale nie tylko do ogrodu, ale też na balkon i taras. Nie mniej ważne są ciekawe akcesoria do szklarni, które również znajdziesz w ofercie Szklarni z Runowa.