Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

prace przy pielęgnacji ogrodu
Ogród

Jak ułatwić sobie prace przy pielęgnacji ogrodu?

Prace pielęgnacyjne w ogrodzie dla wielu z nas nie należą do najprzyjemniejszych. Nawet jeśli lubimy w taki sposób spędzać wolny czas, koszenie, przycinanie drzewek i krzewów czy podlewanie należą do czynności bardzo absorbujących. Istnieje jednak kilka sposobów, by poprawić swoją wydajność i skrócić czas potrzebny do uzyskania pięknego efektu. Jak to zrobić? Dowiedz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Ręczne koszenie Cię męczy? Wypróbuj robota koszącego Stiga

Koszenie jest jedną z tych czynności, którą chcielibyśmy wykonywać jak najrzadziej. Niestety dobrze nawożony trawnik rośnie bardzo szybko i wymaga ścinania przynajmniej 2 razy w tygodniu. Mało kto ma czas, by poświęcać każdego tygodnia 2-3 godziny, by przeprowadzić tę czynność dokładnie. To właśnie dlatego warto zdecydować się na zakup robota koszącego, który wykona całą pracę za nas. Nie tylko zadba o krótko przystrzyżoną darń, ale także rozprawi się z resztkami ściętej traw. Nie będzie już więc potrzeby, by zbierać ją na kupce lub wkładać do worków na odpady biodegradowalne i magazynować na działce.

Roboty koszące posiadają funkcję mulczowania, która polega na cięciu resztek trawy na bardzo drobne elementy. Spadają one na trawnik i bardzo szybko się rozkładają, sprawiając, że uzyskujemy całkowicie naturalny nawóz dla naszego trawnika. Jeśli chcemy kupić dobrej jakości robota koszącego, warto zdecydować się na urządzenie produkowane przez firmę Stiga. Wyposażone jest ono w rozwiązanie Epower, które sprawia, że robot jest w stanie uporać się z całym trawnikiem nawet w 2 cyklach koszenia. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które wolą spędzać wolny czas na trawniku, a nie z kosiarką w rękach.

Samo koszenie to nie wszystko

Pomimo że koszenie jest niezwykle ważnym zabiegiem, to nawet jego regularne wykonywanie nie sprawi, że darń będzie wyglądać pięknie przez cały sezon wegetacyjny. Aby osiągnąć taki efekt, konieczne jest przeprowadzanie takich zabiegów jak wertykulacja czy aeracja. Mają one za zadanie pozbycie się zeschniętego filcu, który zalega bezpośrednio na ziemi i utrudnia wchłanianie wody oraz napowietrzenie korzeni trawnika. Dopiero tak zadbany trawnik będzie mógł szybko rosnąć, mocno się zagęszczać i wyglądać dokładnie tak, jak powinien wyglądać perfekcyjny trawnik w każdym domu jednorodzinnym.

Musimy pamiętać, że jakość urządzeń, jakie wykorzystujemy do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, ma ogromne znaczenie dla wyglądu naszego ogrodu. Powinniśmy więc zawsze decydować się na profesjonalne rozwiązania, które być może nie są najtańsze, ale zapewniają bardzo wysoką jakość, która widoczna jest gołym okiem. Chcąc kupić solidny sprzęt do pielęgnacji trawnika i całego ogrodu, powinniśmy zawsze rozważyć urządzenia wytwarzane przez firmę Stiga. Posiada ona ogromne doświadczenie w branży ogrodniczej i od wielu lat pomaga zadbać o idealny wygląd trawnika oraz drzewek i krzewów ozdobnych. Pamiętajmy, że raz zakupiony sprzęt ogrodniczy może nam służyć przez wiele lat, ale tylko pod warunkiem, że zdecydujemy się na zakup markowych urządzeń, a te bez wytępiania produkuje właśnie firma Stiga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.