Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

Ogród

Jak wykorzystać obrzeża trawnikowe w ogrodzie? 4 pomysły!

Piękny ogród to wizytówka domu. Nie każdy z nas lubi o niego dbać, jednak warto choć trochę się wysilić. Nie trzeba posiadać miliona kwiatów, krzewów i drzewek. Wystarczy ładnie zagospodarować teren, z pomysłem. Przydatne do tego mogą okazać się obrzeża trawnikowe. Z ich użyciem można stworzyć naprawdę ciekawą aranżację ogrodową. Jednak jak z tego korzystać i co stworzyć? Pomysłów jest tysiące, ale nie wszystkie są tak samo sprawdzone! Dziś przedstawimy 3 pomysły na wykorzystanie obrzeży trawnikowych w ogrodzie!

Zobacz także: https://mojogrodniczy.pl/stosujesz-po-raz-pierwszy-w-zyciu-srodki-ochrony-roslin-zobacz-co-powinienes-o-nich-wiedziec/

Elegancko i porządnie – kostka betonowa

Zacznijmy od najbardziej eleganckiego i widocznego projektu. Pierwszym pomysłem jest wykorzystanie kostki betonowej. Daje ona stylowe wykończenie, które świetnie sprawdzi się przy wielu aranżacjach. Szczególnie pasuje tam, gdzie ogród łączy się z podjazdem, tarasem lub brukowymi ścieżkami. Obrzeża trawnikowe wykonane z kostki betonowej nadadzą elegancji całemu ogrodowi. Można wybrać je w różnych kolorach, jednak najlepiej postawić na coś, co komponuje się z kolorem elewacji oraz podjazdu. Najlepiej odznaczyć krawędź trawnika od krawędzi betonowych odznaczającym się odcieniem obrzeży.

Niewidoczne i niezawodne – listwy plastikowe

Kolejny pomysł to wykorzystanie listew plastikowych. Nie są one widoczne, ale pozwalają zachować ład i porządek w ogrodzie. Świetnie nadają się do odgradzania trawników, torfu i kamyczków. Obrzeża trawnikowe z plastiku można łatwo modelować i tworzyć z nich najróżniejsze kształty. Dlatego świetnie nadają się do układania prawdziwych mozaik w ogrodzie. Jeśli zależy nam na płynnym przechodzeniu od jednej faktury podłoża do drugiej, to ten sposób aranżacji ogrodu będzie dla nas idealny. Z pewnością dopasuje się do każdego stylu i pomysłu. Możemy się nim łatwo zainspirować.

 Naturalnie i z pomysłem – rollborder z drewna

Bardzo ciekawym i oryginalnym pomysłem jest wykorzystanie rollerborderów z drewna. Są to pewnego rodzaju „pieńki drewna”, które mają wysokość kilkunastu centymetrów. Można je łatwo i ciekawie aranżować. Są one widocznym odgrodzeniem stref w ogrodzie. Najczęściej używa się ich przy obrzeżach trawnika na końcach ogrodu, aby oddzielić tuje, drzewa i krzewy. Świetnie nadają się do utrzymania porządku w ogrodzie. Nie pozwalają na rozsypywanie się torfu czy innego podłoża poza wyznaczony obszar. Są bardzo urokliwe i stworzą naprawdę piękną, naturalną aurę w ogrodzie. Warto na nie postawić!

 Zadbaj o swój ogród i zaplanuj go w pomysłem!

Obrzeża trawnikowe pozwalają na stworzenie prawdziwego królestwa w ogrodzie. Możemy zaplanować dokładnie całą przestrzeń i łatwo wydzielić odpowiednie strefy. Każdy ogród, w którym są zastosowane obrzeża trawnikowe, jest ciekawy i ma unikalny styl. To zasługa właśnie tych niepozornych przedmiotów. Ich dużym atutem jest szereg możliwości aranżacji i duży wybór samych obrzeży! Możesz zdecydować się na masę rozwiązań – sprawdź sam!