Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

Wnętrze

Płytki podłogowe Cerrad – inspiracja drewnem

Płytki drewnopodobne to świetne rozwiązanie do ciepłych i przytulnych aranżacji. Coraz częściej stosuje się je nie tylko w kuchni, łazience czy na tarasie, ale także jako alternatywę dla drewna i paneli podłogowych w salonie. Jakie są zalety takiego rozwiązania i czy naprawdę warto zamienić panele na płytki drewnopodobne?

Płytki podłogowe drewnopodobne zamiast paneli i podłóg drewnianych

Jeszcze do niedawna płytki podłogowe miały swoje miejsce w kuchni, łazience, korytarzach oraz na zewnątrz – na tarasach, balkonach czy schodach zewnętrznych. Znajdowały się wszędzie tam, gdzie wytrzymałość i łatwość pielęgnacji oraz czyszczenia są na pierwszym miejscu. Podłogi salonów oraz pozostałych pokoi zarezerwowane były raczej dla innego rodzaju wykończenia, najczęściej paneli podłogowych lub podłóg drewnianych.

płytki podłogowe

Na korzyść paneli przemawia ich stosunkowo niska cena, łatwy montaż i motyw drewna, który dzięki nim wprowadzamy do swojego domu. Niestety panele podłogowe są też dużo mniej odporne na uszkodzenia i zarysowania. Kiedy już do jakiegoś dojdzie, nie ma sposobu, aby się tego pozbyć. Pozostaje jedynie wymiana paneli.

Płytki podłogowe imitujące drewno, nie mają z tym żadnego problemu. Są to produkty odporne i wytrzymałe na uszkodzenia, dlatego coraz częściej są wybierane w miejsce tradycyjnych paneli czy podłóg drewnianych.

Po płytkach podłogowych możemy bez problemu chodzić w obcasach, a do ich pielęgnacji nie potrzeba specjalnych detergentów czy impregnatów. Płytki w przeciwieństwie do paneli czy drewna, możemy położyć we wszystkich pomieszczeniach, dzięki czemu nawet w łazience stworzymy przyjemny i przytulny klimat inspirowany drewnem.

Cerrad płytki podłogowe inspirowane naturą

Jedną z najbogatszych ofert płytek podłogowych inspirowanych drewnem oferuje firma Cerrad – ceniony, polski producent wysokiej jakości płytek ceramicznych, gresowych i klinkierowych. Płytki drewnopodobne Cerrad odznaczają się niezwykle autentyczną fakturą i strukturą, która doskonale imituje drewno, zarówno w wyglądzie, jak i w dotyku.

Co najważniejsze, Cerrad płytki podłogowe inspirowane drewnem to w pełni kompleksowe systemy, które pozwolą na wykończenie różnego rodzaju wnętrz oraz zewnętrznych elementów budynków, takich jak tarasy, schody, balkony itd. W skład kolekcji wchodzą bowiem zarówno płytki podłogowe, jak i stopnice, dekory oraz mozaiki.

Najciekawsze kolekcje płytek Cerrad z drewnem z tle

Płytki podłogowe Cerrad o drewnopodobnym designie inspirowane są różnymi rodzajami drewna. Dzięki temu mamy naprawdę szeroki wybór zarówno pod kątem koloru i odcienia płytek, jak i ich faktur oraz tekstur. Płytki drewnopodobne są układane najczęściej w taki sposób jak tradycyjne panele, czyli na cegiełkę, według prostego wzoru angielskiego lub na jodełkę. Do ciekawych kolekcji płytek podłogowych Cerrad inspirowanych naturalnym drewnem, należą:

  • Setim Nugat
  • Setim Desert
  • Mattina Marrone
  • Mattina Sabbia
  • Setim Mist

Kolekcji jest o wiele więcej, różnią się one między sobą również odcieniami, co pozwala dostosować konkretny rodzaj płytek do charakteru wnętrza.