Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Sztuczne kwiaty – piękno bez pielęgnacji

27 stycznia 2023 Sztuczne kwiaty


Sztuczne kwiaty to dekoracje modne od lat. Dzięki nim pięknem i magią kolorowych roślin można zachwycać się przez cały rok, a nie tylko w sezonie kwitnięcia roślin. Przez lata jednak sztuczne kwiaty nie miały dobrej opinii. Kojarzone były z brzydkimi, nieco babcinymi dekoracjami. Dziś jednak ich piękno zachwyca równie mocno jak żywych kompozycji, ponadto mogą one pochwalić się wieloma innymi zaletami. Jakie one są? Dlaczego warto zaprosić sztuczne kwiaty do domowych wnętrz?

Zobacz także: Jak zaaranżować sztuczne kwiaty w domu?

Sztuczne kwiaty jak żywe

Współczesne sztuczne kwiaty nie odstraszają swoim wyglądem. Wykonane z wysokiej klasy

materiałów, z dbałością o każdy szczegół są estetycznymi dekoracjami. Nierzadko pomylić można je z żywymi okazami. Wysoka jakość wykonania i estetyka sztucznych kwiatów pozwala zapraszać je do różnych wnętrz – udekorują one mieszkanie, hotel, recepcje czy poczekalnie w firmie. Dopieszczone, dopracowane i wyjątkowe mogą być wykorzystywane do tworzenia eleganckich bukietów, stylowych wianków na drzwi, stroików. Ciekawym wyborem są również sztuczne kwiaty doniczkowe.

Tak szeroki wybór sprawia, że sztuczne rośliny można dostosować stylem, charakterem, a także kolorystyką do wystroju każdego wnętrza. Dzięki temu, że nie wymagają one specjalnych warunków wzrostu, można nimi dekorować nawet pomieszczenia bez dostępu do światła słonecznego jak łazienka czy ślepa kuchnia.

Kwiaty z jedwabiu czy atłasu sprawdzą się nie tylko we wnętrzach. Bardzo często są one wykorzystywane do tworzenia wieńców i stroików na groby. Stroiki na cmentarz ze sztucznych kwiatów to te trwałe, solidne i niezwykle odporne na działanie warunków atmosferycznych. Te cechy sprawiają, że mogą one ozdabiać groby nawet przez wiele miesięcy. Stroiki i bukiety ze sztucznych kwiatów na cmentarz przede wszystkim wykonuje się z chryzantem, choć można w nich odnaleźć również róże, gerbery, storczyki, dalie, kalie.

Piękne kwiaty bez pielęgnacji

Zaletą sztucznych kwiatów jest nie tylko uniwersalność, ale i brak konieczności pielęgnacji. Wyglądają perfekcyjnie bez względu na pogodę czy porę roku. Nowoczesne sztuczne kwiaty do wazonu pozwalają więc cieszyć się pięknem róż, frezji, lilii, storczyków czy gerberów bez względu na to, czy akurat jest sezon na te rośliny. Co więcej, aby bukiety czy stroiki z nich prezentowały się nienagannie, nie potrzebują czasochłonnej i wymagającej pielęgnacji. Przy sztucznych kwiatach zapomnieć można o podlewaniu, przycinaniu, przesadzaniu, nawożeniu, odżywianiu. Aby zachować ich piękno, wystarczy tylko raz na jakiś czas delikatnie usunąć z nich kurz i  z powrotem są piękne, jakby wczoraj były zerwane z ogrodu.

Kwiaty dla alergików i zwierząt

Piękne, kwiatowe zapachy olśniewają i zniewalają, niestety nie są niczym przyjemnym dla alergików. Osoby zmagające się z uczuleniami, zmuszone są do zrezygnowania z posiadania żywych roślin. Wywołują one u nich bowiem niepożądane reakcje, które zaburzają i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Sztuczne kwiaty, które nie wydzielają żadnych pyłków, są więc dla alergików znakomitą alternatywą. Sprawdzą się one również w domach, gdzie mieszkają zwierzęta. Niektóre z żywych roślin są niebezpieczne dla domowych pupili – i polizanie czy zjedzenie może skończyć się koniecznością wizyty u weterynarza i długim, kosztownym leczeniem. Sztuczne kwiaty nie będą stwarzać zagrożenia dla psa, kota czy królika. 

MojOgrodniczy

Witaj na stronie mojogrodniczy! W naszych artykułach, które pisane są przez doświadczonych florystów, ogrodników i pasjonatów roślinności, znajdziesz masę inspiracji i wiedzę o tym jak zaaranżować swój ogród i jak dbać o kwiaty zarówno domowe jak i te w ogrodzie. Poznaj tajniki dekorowania domu i dowiedz się więcej o budownictwie i nieruchomościach. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

okazje cenowe
AKCESORIA MEBLOWE
Jak działa lodówka turystyczna kompresorowa?

Jesteś zainteresowany reklamą?