Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

jak zaaranżować sztuczne kwiaty w domu
Wnętrze

Piękne wnętrze, czyli jak zaaranżować sztuczne kwiaty w domu

Zakup roślin to doskonały sposób, aby ocieplić wnętrze i nadać mu niepowtarzalnego charakteru. Jednak coraz więcej osób decyduje się na ich sztuczne zamienniki. Są one trwalsze i nie wymagają od nas zbyt dużego zaangażowania, a co najważniejsze wyglądają równie wspaniale, jak prawdziwe kwiaty. Jeśli brak czasu nie pozwala Ci na pełną opiekę nad prawdziwymi roślinami, ich sztuczny zamiennik może okazać się doskonałym rozwiązaniem.

sztuczny kwiat

Sztuczne lepsze, od żywych?

Sztuczne kwiaty dają swobodę, której nie otrzymamy od naturalnych roślin. Ich największą zaletą jest fakt, że gdy wyjeżdżasz, nie musisz się martwić, że któraś z roślin nie przeżyje Twojej tygodniowej nieobecności. Dodatkowo są dużo łatwiejsze w pielęgnacji, wystarczy je jedynie przetrzeć wilgotną ściereczką raz w miesiącu, aby zachowały swój świeży i naturalny wygląd. Dodatkowo sztuczne rośliny są wspaniałym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ nie produkują pyłków lub innych substancji, które mogą uczulać.

Łazienka bez okien? Nie ma problemu!

Wiele łazienek jest pozbawionych dostępu do światła, przez co niemożliwe jest umieszczanie w nich naturalnych roślin, którym światło jest niezbędne do życia. Właśnie w takich sytuacjach z pomocą przychodzą sztuczne kwiaty, które są całkowicie odporne na wilgoć, a brak światła nie stanowi dla nich problemu. W łazience najlepiej sprawdzą się rośliny podwieszane, które nie zajmują za dużo miejsca, jednocześnie dopełniając wystrój pomieszczenia. Można także zdecydować się na niewielkie rośliny doniczkowe, które można umieścić na szafce lub obok umywalki.

Idealne dla najmłodszych

Sztuczne kwiaty fantastycznie sprawdzą się jako dekoracja pokoi dziecięcych. Stanowią nie tylko urocze dopełnienie przestrzeni dla najmłodszych, ale także są całkowicie bezpieczne. Nie musimy się obawiać, że nasza pociecha zatruje się rośliną, co jest możliwe w przypadku naturalnych gatunków, ani że roślina zostanie przez niego zniszczona. W pokojach dziecięcych najlepiej sprawdzą się niewielkie rośliny doniczkowe, które może ustawić na parapecie lub szafce nocnej.

kwiaty

Przytulna sypialnia

Sypialnia jest bardzo intymną przestrzenią, w której rośliny powinny być subtelnym akcentem, który spaja wystrój. Jednak często pomieszczenia, w których śpimy, są przyciemnione, a dostęp do światła słonecznego jest ograniczony. Dlatego także i tutaj warto zainwestować w kwiaty sztuczne. W sypialni możemy umieścić duże, sztuczne drzewo lub niewielkie rośliny doniczkowe, które umieścimy na parapecie. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się wiszące rośliny, które możemy przeplatać z lampkami, które zawiesimy na ścianie. W ten sposób otrzymamy przytulne wnętrze w stylu boho.

Zobacz także: https://mojogrodniczy.pl/sztuczne-kwiaty-piekno-bez-pielegnacji/

Wnętrze marzeń na wyciągnięcie ręki!

Rośliny wspaniale dopełniają wystrój każdego wnętrza, dlatego warto umieścić przynajmniej jeden kwiat w każdym pomieszczeniu. Wybierając sztuczne rośliny, nie musimy rezygnować z wygody i życia bez ograniczeń, dlatego będzie to najlepszy wybór dla zabieganych osób lub takich, które nie mają ręki do roślin.