Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Z gęsiego puchu, pierza, a może z wypełnieniem syntetycznym? Jaką kołdrę wybrać?

28 sierpnia 2020

Komfortowy sen zależy nie tylko od wygodnego materaca, poduszki, ale również od kołdry, która zapewnia odpowiedni poziom izolacji termicznej. Na produkcie, którego używa się dzień po dniu, zdecydowanie nie warto oszczędzać. W parze z ceną idzie bowiem jakość. Zobacz, jaki rodzaj kołdry sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

Kołder dostępnych na rynku jest naprawdę wiele. Puchowe, wykonane z gęsiego pierza, z włókien syntetycznych, lnu czy z włókien polilaktydowych i lyocellu – trudno odnaleźć się w świecie tak różnorodnych produktów. Poniżej krótki przewodnik po najpopularniejszych typach kołder, którymi warto się zainteresować.

Kołdra z puchu

Kołdry z wypełnieniem naturalnym to zarówno produkty z puchu, jak też z pierza. Pierwszy z typów charakteryzuje lekkość, delikatność i miękkość. Kołdra z puchu dostarcza dużego komfortu cieplnego, a przy okazji nie obciąża i umożliwia świetną cyrkulację powietrza.  Z tego też powodu sprawdzi się nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale również wiosną. Standardowa puchowa kołdra składa się w 90% z puchu i w 10% z pierza (kaczego lub gęsiego). To zdecydowany lider wśród produktów pościelowych dostępnych na rynku. Odpowiednio pielęgnowany, posłuży przez wiele kolejnych sezonów. Nie jest jednak polecany wszystkim użytkownikom – zwłaszcza osobom ze skłonnością do alergii. Dla nich bezpieczniejszym wyborem będzie kołdra z wypełnieniem syntetycznym, która na pewno ich nie uczuli.

Kołdra z pierza

W przypadku kołdry z pierza również mamy do czynienia z naturalnym wypełnieniem. Z tym, że akurat w tym przypadku wewnątrz poszycia znajduje się stosina – twardszy element pióra gęsiego, który może być wyczuwalny przez użytkownika, gdy ten zacznie ugniatać kołdrę dłońmi. Niektórym osobom element może przeszkadzać. Kołdra z pierza cechuje się też większą sztywnością niż ta z puchu. Niestety, żadna z nich nie należy do najtańszych. Nie powinno się ich również prać w bardzo wysokich temperaturach. Żywotność kołdry z pierza określa się na 12-15 lat. Jeden droższy zakup posłuży zatem z powodzeniem przez wiele lat, dostarczając komfortu w chłodne noce.

Kołdra z wypełnieniem polilaktydowym

Ci, którzy poszukują kołder wykonanych z naturalnych tkanin, powinni rozważyć zakup kołdry Paradies. Model Olina Paradies z wypełnieniem polilaktydowym, z domieszką lyocellu (wykonanego z celulozy drewna bukowego), to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie przewiewność. Naturalne włókna gwarantują lekkość i przyjemność użytkowania. Dają produkt puszysty, o świetnych parametrach izolacyjnych. Na uwagę zasługuje również tkanina poszyciowa z organicznej bawełny, bez wybielaczy optycznych, z dodatkiem wyciągu z aloesu. Ekologiczny proces produkcji oraz zastosowanie w pełni biodegradowalnych materiałów czyni ten model kołdry nowoczesnym wyborem dla świadomych użytkowników. Kołdrę kupisz w jednym z popularnych rozmiarów, dopasowanych do swoich potrzeb: 135×200, 155×200 lub 220×200 cm.

MojOgrodniczy

Witaj na stronie mojogrodniczy! W naszych artykułach, które pisane są przez doświadczonych florystów, ogrodników i pasjonatów roślinności, znajdziesz masę inspiracji i wiedzę o tym jak zaaranżować swój ogród i jak dbać o kwiaty zarówno domowe jak i te w ogrodzie. Poznaj tajniki dekorowania domu i dowiedz się więcej o budownictwie i nieruchomościach. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać materac dziecięcy
okazje cenowe
AKCESORIA MEBLOWE

Jesteś zainteresowany reklamą?