Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

Zbiornik na wodę
Ogród

Zbiornik na wodę – pomysł na ekonomiczne podlewanie ogrodu

Chcesz, aby Twój ogród zachwycał soczyście zieloną trawą i bujną roślinnością? Zapewne pamiętasz o tym, aby regularnie go podlewać. Jednak do tego potrzebujesz sporej ilości wody, którą większość osób pozyskuje z sieci miejskiej. Taki pobór przekłada się natomiast na wysokość rachunków za media, ale nie tylko. Problem pojawia się w okresie suszy, wraz z apelami o oszczędzanie wody. Jak sobie z tym poradzić? Decydując się na własny zbiornik ogrodowy do zbierania deszczówki.

Zobacz także: https://mojogrodniczy.pl/ziemia-ogrodowa-jak-wybrac-te-odpowiednia-dla-roslin/

Pomysł na zbieranie deszczówki w ogrodzie

Globalne ocieplenie, deficyt wody zdatnej do użytku, rosnące koszty mediów – to wszystko sprawia, że coraz więcej osób skłania się ku oszczędnym rozwiązaniom, jakimi bez wątpienia jest korzystanie z zasobów przyrody. Energia słoneczna do ogrzewania domu, a do podlewania ogrodu i mycia elementów małej architektury woda z opadów. Deszczówka może się bardzo przydać szczególnie latem!

Zbiornik na wodę

Warto zaznaczyć, że woda opadowa zazwyczaj jest czysta na tyle, że można z niej korzystać w domu i ogrodzie. Nie nadaje się do picia, chyba że po odpowiedniej filtracji. Na pewno musi być gromadzona rozsądnie, a więc w odpowiednim zbiorniku.

Jaki zbiornik na wodę opadową?

Woda opadowa przyda się w gospodarstwie domowym i w ogrodzie pod warunkiem, że będzie czysta. Nie zbieramy jej zatem do przypadkowych beczek czy wiader, lecz do zbiorników do tego przystosowanych.

Najlepszym wyborem okażą się solidne plastikowe beczki z kranikiem, który ułatwia dozowanie cieczy i ogranicza jej straty. Sam zbiornik można łatwo wkomponować w ogrodową aranżację, dobierając nie tylko właściwy rozmiar (dostępne pojemności od małych 100-litrowych do dużych 420-litrowych), ale też kształt i system obsługi.

Do czego wykorzystasz deszczówkę?

Woda, która pochodzi z opadów jest uznawana za czystą i nadającą się do podlewania ogrodu oraz prowadzenia prac gospodarskich. Świetnie sprawdzi się nie tylko do podlewania roślin, ale też mycia okien, tarasów, podjazdu, rowerów, samochodu, narzędzi, urządzeń, spłukiwania basenów. Latem z powodzeniem można wykorzystać ją do wypełnienia basenu, który stanie się ulubionym miejscem rodzinnego wypoczynku w czasie upałów.

Zobacz także: https://mojogrodniczy.pl/trawy-ozdobne-gdzie-jak-i-ktore-gatunki-warto-posadzic/

woda zbiornik

Dlaczego warto kupić zbiornik na wodę?

Myślisz o zbiorniku na wodę do ogrodu, ale zastanawiasz się, czy ten wydatek na pewno jest niezbędny? Jeżeli cena dużej beczki przekracza w tym momencie Twoje możliwości finansowe albo chcesz przekonać się o opłacalności inwestycji zacznij od nabycia małego zbiornika o pojemności 100-120 litrów. Pozwoli on zebrać wodę opadową i wykorzystać ją np. do podlewania rabat czy zielników. Szybko zdasz sobie sprawę z wygody oraz oszczędności, jakie generuje posiadanie własnego źródła bezpłatnej wody.