Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Grill do ogrodu – jaki wybrać? Podpowiadamy!

26 czerwca 2020

Sezon letni to czas, który warto spędzić na relaksie i rekreacji w gronie najbliższych. Jednym z najprostszych sposobów na wspólne spędzanie czasu jest grillowanie w ogrodzie, na działce lub w terenie. Przyrządzane w ten sposób potrawy mięsne, rybne i warzywne mają charakterystyczny smak i aromat, który sprawia, ze ślinka sama cieknie!

Grill węglowy, gazowy czy elektryczny?

Do najczęściej wybieranych rozwiązań należy tradycyjny grill zasilany węglem, jednak jego innowacyjny odpowiednik gazowy w zawrotnym tempie zyskuje kolejnych zwolenników. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się także grill elektryczny. Czym różnią się te warianty grilla i jaki model warto wybrać?

Grill węglowy jest powszechnie dostępny i stosunkowo niedrogi. Najpopularniejszy wariant składa się z czasy osadzonej na trójnogu, lecz na rynku znajdziesz także kompleksowe modele na wózkach wyposażonych w dodatkowe funkcje i akcesoria.

Grill gazowy jest ceniony zwłaszcza ze względu na aspekty ekologiczne, zdrowotne i pragmatyczne. Nie wymaga węgla i nie produkuje dymu, który często bywa uciążliwy podczas imprezy. Co więcej, kapiący z mięsa tłuszcz nie wchodzi w reakcję z opałem, dzięki czemu nie dochodzi do powstawania szkodliwych dla zdrowia substancji. Grille gazowe często mają dodatkowe udogodnienia związane z regulacją temperatury czy wieczornym oświetleniem, dzięki czemu są bardzo komfortowe w użyciu.

Grill elektryczny zasilany sieciowo to alternatywa dla tych, którzy z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na gazowy grill ogrodowy. Tego typu urządzenie może być użytkowane nawet na balkonie. Wśród dostępnych modeli znajdziesz zarówno duże wózki grillowe na taras, jak i małe grille elektryczne do domu.

Grill do ogrodu i na kemping

Wolisz grillować na swojej posesji czy może jednak w trakcie wycieczki? Oceń swoje preferencje i dobierz model, który umożliwia komfortowe przygotowanie posiłków w wybranych okolicznościach. Jeżeli lubisz ogrodowe imprezy, zwróć uwagę na solidne i stabilne wózki grillowe – ich masywna konstrukcja świadczy o jakości produktu i jednocześnie pozwala na przyrządzenia dań dla dużej ilości osób. Jeśli zaś chętnie grillujesz w warunkach turystycznych, postaw na mniejsze warianty w typie przenośnego ogniska.

Nie potrafisz się zdecydować? Jeżeli chcesz wykorzystać swojego grilla na wiele sposobów, wcale nie musisz się ograniczać. Do najbardziej uniwersalnych opcji zaliczają się grill na trójnogu oraz mała wędzarnia ogrodowa z podwójnym rusztem – ich kompaktowe wymiary pozwalają na łatwy transport, a jednocześnie zapewniają optymalną powierzchnię grillowania.

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Dobry grill to inwestycja na długie lata, dlatego warto postawić na jakościowy produkt, który posłuży Ci przez wiele sezonów. Grille dostępne na dlh.pl z pewnością spełnią wszystkie oczekiwania pod tym względem.

Wybierając model dla siebie, zwróć uwagę nie tylko na jego gabaryty, ale też dodatkowe udogodnienia i funkcjonalności. Zastanów się, jaka powierzchnia rusztu będzie wystarczająca i czy potrzebujesz wysuwanych stolików na tacki i talerze.

MojOgrodniczy

Witaj na stronie mojogrodniczy! W naszych artykułach, które pisane są przez doświadczonych florystów, ogrodników i pasjonatów roślinności, znajdziesz masę inspiracji i wiedzę o tym jak zaaranżować swój ogród i jak dbać o kwiaty zarówno domowe jak i te w ogrodzie. Poznaj tajniki dekorowania domu i dowiedz się więcej o budownictwie i nieruchomościach. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym jest humus do roślin
narzędzia do ogrodu
Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Jesteś zainteresowany reklamą?