Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

Ogród

Inwestycja w dobrej jakości szklarnię ogrodową – dlaczego warto?

Coraz częściej, głośniej i odważniej słyszymy, że sytuacja gospodarcza Polski się pogarsza. Eksperci nie mają wątpliwości, że czeka nas trudniejszy okres. Aby przejść przez niego suchą stopą, warto się do cięższych czasów odpowiednio przygotować. Jak? Inwestując w rzeczy praktyczne i potrzebne nam na co dzień. Takie jak na przykład szklarnie ogrodowe. Jak mogą one pomóc i dlaczego warto zainwestować w tę dobrą?

Własne produkty spożywcze – zawsze dobra inwestycja

Analiza ekspertów Credit Agricole przeprowadzona w oparciu o najnowsze dane GUS pokazuje, że ceny żywności w 2022 roku wzrosną średnio o 15%. Dla porównania w 2021 roku podwyżki wyniosły 3.2%. Tak gwałtownego wzrostu cen żywności nie było od połowy lat 90. XX wieku. Polaków szokują ceny wszystkich produktów, w tym również warzyw i owoców. Aby zakupy nie stały się koszmarem i nie rujnowały domowego budżetu, warto postawić na samowystarczalność. Taką dają szklarnie ogrodowe. Pozwalają one samodzielnie uprawiać warzywa, owoce, zioła i przyprawy, które następnie będą wykorzystywane w kuchni. Plony można też mrozić i przetwarzać, a tym samym stworzyć dobrze zaopatrzoną spiżarnię na cięższe czasy, które według analiz mają nadejść pod koniec roku, kiedy to ceny żywności będą najwyższe. Pierwszą i nie ostatnią korzyścią z posiadania dobrej jakości szklarni przydomowej będą więc znaczne oszczędności na zakupach.

szklarnia dom

Spiżarnia zaopatrzona we własne uprawy – rozwiązanie dla każdego

Jeszcze do niedawna szklarnie ogrodowe były postrzegane jako rozwiązanie dla właścicieli domków jednorodzinnych z ogródkiem czy też posiadaczy działek pod miastem. Szklarnie z Runowa udowadniają jednak, że tak nie musi być. Modele szklarni przydomowych, które można znaleźć na stronie Szklarnie z Runowa, umożliwiają ich montaż na balkonie czy niewielkim tarasie mieszkania w bloku lub apartamentowcu. Nie są duże, ale ich powierzchnia wystarcza na uprawę warzyw, owoców i ziół dla całej rodziny. Miejscy ogrodnicy na podwyższanych grządkach mogą uprawiać sałatę, truskawki, poziomki, cukinię, dynię, cebulę, koper, miętę i inne zioła. Takie uprawy pozwolą miejskiemu gospodarstwu domowemu nie tylko stać się bardziej samodzielnym, ale i domownikom jeść zdrowo, ekologicznie i świadomie.

Dobrej jakości szklarnie ogrodowe – inwestycja na lata

Wysokiej jakości szklarnie ogrodowe to inwestycja na lata – inwestycja, która przynosi wymierne korzyści, a nakłady na nią z czasem się zwracają. Wybranie modelu wykonanego z dobrej jakości materiałów, stabilnych, wygodnych w codziennym użytkowaniu pozwolą na użytkowanie przez lata i ograniczą konieczność napraw. Wyżej wymienione właściwości łączą w sobie szklarnie ogrodowe ze szkła hartowanego wsparte na aluminiowych profilach. Szklane szklarnie nie tylko ułatwiają uprawy, ale i pięknie się prezentują w ogrodzie, na tarasie czy balkonie. Mogą być nie tylko ogrodem warzywnym, ale też tym zimowym, stanowić dodatkową przestrzeń życiową, centrum zabawy dla dzieci, domowe biuro czy przedłużenie salonu lub jadalni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.