Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Jak wybrać trwałą girlandę z żarówek do ogrodu?

2 grudnia 2020

Girlandy z żarówek do ogrodu cieszą się coraz większą popularnością. Wykorzystywane są powszechnie jako dekoracja świąteczna lub element wystroju podczas organizowania uroczystości. Wybór produktów z tej kategorii jest bardzo duży. Poszczególne egzemplarze różnią się wieloma parametrami. Jak wybrać girlandę, która będzie trwała i sprosta warunkom panującym na zewnątrz?

Profesjonalne girlandy świetlne

Poszukując produktu, który będzie oświetlał ogród lub taras przez cały rok, warto postawić na sznury lampek dedykowane takiemu zastosowaniu. Oprócz popularnych zestawów światełek dostępnych w sklepach, możliwy jest zakup profesjonalnej girlandy z żarówek do ogrodu. Są one tworzone z najwyższej jakości elementów i produkowane z uwzględnieniem zachowania odporności wobec warunków panujących na zewnątrz. Popularnie wykorzystywane są w ogródkach przy restauracjach oraz jako ozdoby w czasie uroczystości na świeżym powietrzu. Doskonale sprawdzą się również jako świąteczna dekoracja domu. Firmy zajmujące się realizacją projektów tego rodzaju oświetlenia, umożliwiają tworzenie produktów na zamówienie, odpowiadających zapotrzebowaniu klientów. Profesjonalne zewnętrzne girlandy świetlne są zazwyczaj droższe od popularnych łańcuchów z lampkami dostępnych w marketach. Różnica w cenie ma jednak odzwierciedlenie w jakości produktu. Profesjonalny sznur żarówek stanowi również dobrą inwestycję. W razie zniszczenia, możliwa jest wymiana poszczególnych elementów. Niektóre firmy umożliwiają również wypożyczenie girlandy z żarówek do ogrodu na czas uroczystości.

Wybór odpowiedniego modelu

Wybierając girlandę świetlną, takie jak np. https://bylight.pl/66-girlandy-z-zarowek-do-ogrodu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Wyjątkowo ważne są przede wszystkim wymiary produktu. Osoby poszukujące dopasowanego modelu do swojego ogrodu powinny pamiętać, że długość łańcucha z żarówkami podawana jest w linii prostej. Przy zawieszaniu ozdoby, zazwyczaj nie napina się kabli aż tak mocno, a ich elementy zwisają swobodnie. W związku z tym, długość girlandy powinna być większa niż odległość między punktami zawieszenia. Konieczny jest również przemyślany dobór samych żarówek. Modele wykorzystywane do oświetlania pomieszczeń mogą dawać światło zbyt intensywne, aby sprawdziło się w girlandzie na zewnątrz. Zaleca się również obliczenie mocy pobieranego przez dany typ żarówek prądu, aby uniknąć przeciążenia instalacji elektrycznej.

Dzięki bogatej ofercie na rynku odnalezienie odpowiedniej girlandy nie jest problemem. Informacje na temat szczegółów technicznych można pozyskać od producenta lub sprzedawcy. 

MojOgrodniczy

Witaj na stronie mojogrodniczy! W naszych artykułach, które pisane są przez doświadczonych florystów, ogrodników i pasjonatów roślinności, znajdziesz masę inspiracji i wiedzę o tym jak zaaranżować swój ogród i jak dbać o kwiaty zarówno domowe jak i te w ogrodzie. Poznaj tajniki dekorowania domu i dowiedz się więcej o budownictwie i nieruchomościach. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym jest humus do roślin
narzędzia do ogrodu
Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Jesteś zainteresowany reklamą?