Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

Nieruchomości

Odbiór mieszkania gotowego do zamieszkania

Zanim jeszcze wprowadzimy się do nowego lokum, koniecznie należałoby sprawdzić, czy nie posiada ono istotnych wad, które powinny powstrzymać nas przed jego zakupem. Zapewne mało który spośród deweloperów będzie w stanie wskazać nam sam ewentualne nieprawidłowości. Czy warto więc w przypadku procedury odbioru skorzystać ze wsparcia fachowców?

Z racji tego, jakie ceny osiągają obecnie nieruchomości, z pewnością powinniśmy podejść do tego tematu kompleksowo. Nawet mimo obycia nie będziemy w stanie wyłapać wszelkich nieprawidłowości. Poza tym nie dysponujemy sprzętem, którym można wręcz dosłownie prześwietlić mury budynku. W ewentualnej konfrontacji z deweloperem potrzebujemy obok kogoś, kto myśli trzeźwo i dostrzeże znacznie więcej niż my, często będący wówczas w stanie euforii.

Wyłącz emocje i włącz trzeźwe myślenie

Kiedy tylko zbliża się okres zawarcia umowy, a wraz z nim wprowadzenie się do nowego lokum, często przestajemy myśleć zdroworozsądkowo. Wówczas zaczynają nami targać emocje i nie możemy przez to nie dostrzegać wielu istotnych kwestii. To właśnie powinno nas skłonić do tego, by skorzystać z fachowego wsparcia.

Pomocy w tym zakresie nie powinniśmy szukać tyle u bliskich, co raczej u firm zajmujących się tym na co dzień. Po pierwsze istotną rolę w trakcie oględzin odgrywa doświadczenie. Ktoś, kto zajmuje się tym na co dzień, w mgnieniu oka dostrzeże to, co mogłoby umknąć przeciętnej osobie.

To, że coś wygląda z zewnątrz dobrze, nie oznacza, że w środku sytuacja ma się podobnie. Nie wszystkie nieprawidłowości da się dostrzec gołym okiem. Często dopiero po dogłębnej analizie termowizyjnej wychodzą na jaw kwestie, które sprzedający wolałby zapewne przemilczeć. Lepiej, żebyśmy dowiedzieli się o tym w odpowiednim momencie.

Najlepsze z dostępnych rozwiązań

Wiedząc, że lepiej na umówione z deweloperem spotkanie w sprawie odbioru mieszkania lepiej nie iść w pojedynkę, zaczynamy szukać kogoś, kto uda się tam z nami. W tym momencie powinniśmy pójść na miejsce ze specjalistą z branży budowlanej, który posiada wiedzę, doświadczenie i odpowiedni sprzęt.

Nie bez powodu od dłuższego czasu wzrasta zainteresowanie usługą, jaką jest odbiór techniczny. Szczegółowe informacje na jej temat można znaleźć m.in. tutaj: https://odbiorymieszkan.info/odbior-techniczny. Za pośrednictwem portalu Odbiory Mieszkań w prosty sposób zarezerwujemy termin spotkania z inżynierem.

Obszar działania firmy obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Specjaliści są kierowani pod wskazany przez zamawiającego usługę adres. Płatność za jej wykonanie następuje dopiero po wykonaniu odbioru technicznego. Zakres wykonywanych czynności zależny jest od tego, który z pakietów został przez nas wybrany. Z wielu względów warto rozważyć wariant obejmujący użycie sprzętu termowizyjnego.

Udając się na miejsce odbioru technicznego mieszkania z wykwalifikowanym i doświadczonym inżynierem, z pewnością podejmujemy rozsądną decyzję. Nie mając samemu odpowiedniej wiedzy w tym zakresie, nie bylibyśmy w stanie prawidłowo ocenić, czy lokum, do którego zamierzamy się wkrótce wprowadzić, jest wolne od wszelkich wad.