Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

zakup nowoczesnych mebli skandynawskich
Wnętrze

Planujesz zakup nowoczesnych mebli skandynawskich? Sprawdź, które są najczęściej wybierane przez Polaków

Meble skandynawskie od lat cieszą się ogromną sympatią Polaków. Nic dziwnego – są estetyczne, mają proste bryły, pasują wszędzie i są bardzo pojemne. To dlatego tak chętnie wybieramy je zarówno w kuchennych, jak i pokojowych aranżacjach, w domach, biurach i lokalach usługowych. Sprawdź, które propozycje wyróżniają się na tle innych i co warto kupić.

meble skandynawskie

Poniższe zestawienie nowoczesnych mebli skandynawskich zostało stworzone na podstawie oferty sklepu Market Meblowy. Wszystkie wymienione propozycje meblowe znajdziesz na https://marketmeblowy.pl

Białe meble narożne do kuchni

Charakterystyczne dla stylu skandynawskiego jest ergonomiczne wykorzystywanie dostępnej przestrzeni. Jeżeli urządzasz kuchnię, to możesz wybrać szafki narożne, które świetnie wypełniają kąt pomieszczenia. Oznacza to, że zupełnie „przy okazji” zyskujesz głębokie półki do przechowywania naczyń, garnków czy przetworów. W tej roli świetnie sprawdzi się między innymi szafka kuchenna MAD ND z eleganckimi frezowanymi obrzeżami.

Zobacz także: https://mojogrodniczy.pl/niecodzienne-wnetrza/

Warto wiedzieć, że ogromną zaletą mebli systemowych jest fakt, że możesz swobodnie dobierać poszczególne moduły, zwracając uwagę na ich rozmiar, kształt oraz stylistykę. W ten sposób zaaranżujesz nawet trudne czy nieustawne wnętrza i zyskasz sporo dodatkowego miejsca.

Skandynawskie meble wypoczynkowe do salonu

Ze względu na elegancki design, dużą popularnością cieszą się też meble wypoczynkowe utrzymane w stylu skandynawskim. Do współczesnych salonów najchętniej wybierane są estetyczne tapicerowane siedziska, takie jak narożnik Hilda. Ich prosta bryła świetnie koresponduje z drewnem, cegłą i betonem architektonicznym. Eleganckie odcienie kolorystyczne, a także miękkie poduchy pełniące funkcję oparcia gwarantują wygodny wypoczynek w przyjemnym otoczeniu.

Jedną z istotnych zalet narożników skandynawskich jest to, że mogą posiadać funkcję spania. Oznacza to, że w kilka chwil można zwiększyć ich powierzchnię dwukrotnie, udostępniając komfortowe miejsce do spania dla dwóch osób. Jeżeli dodatkowo mają pojemnik na pościel, to oferują przydatną przestrzeń do przechowywania pościeli.

fotele uszaki

Eleganckie fotele uszaki

Marzenia o wypoczynku w iście królewskim stylu spełnią się, gdy kupisz duży i wygodny fotel uszak King III. To niezwykle popularny i ceniony mebel, który ma odpowiednio wyprofilowane oparcie oraz podłokietniki. 

Twoje ciało odpręży się w nim, a oczy nacieszą widokiem pięknej popielatej tapicerki z dekoracyjnymi powlekanymi guzikami zdobiącymi oparcie. Masywny charakter siedziska przełamują smukłe drewniane nóżki, które unoszą skrzynię kilka centymetrów nad ziemią. Ten skandynawski fotel to absolutny hit w polskich salonach!