Mój Ogrodniczy

blog ogrodniczy

ozdoby do ogrodu wykonane samemu
Ogród

Proste i efektowne ozdoby do ogrodu wykonane samemu

Ogród to miejsce, w którym spędzamy latem większą część dnia oraz długie, ciepłe wieczory. Warto zadbać, by było w nim dużo kolorowych i pięknie pachnących roślin. Ważne są również dekoracje, które ożywią ogród. Jakie ozdoby do ogrodu wykonane samemu sprawdzą się przed każdym domem?

Opony – niezliczona ilość możliwości

Ozdoby do ogrodu wykonane samemu sprawiają wiele radości. Opony są jednym z materiałów, które najczęściej są wykorzystywane w przydomowych ogródkach. Można z nich wyczarować dużo interesujących dekoracji.

Opony są idealnym materiałem, który nadaje się na kwietniki. Kolorowe rośliny można umieścić w oponie, którą położymy na ziemi, ale jeszcze ciekawiej będzie wyglądała opona, której nadamy kształt łabędzia, żaby czy biedroneczki.

Wykorzystując oponę od traktora można również wykonać małe oczko wodne. Konieczne jest użycie foli, która zabezpieczy zbiornik oraz kamieni, którymi przykryjemy oponę. Tak wykonane oczko będzie niezwykle efektowne. Warto również posadzić rośliny, takie jak papirus cibora czy dekoracyjne trawy.

Jak wykorzystać doniczki?

W każdym gospodarstwie znajdują się doniczki. Często ulegają one zniszczeniu, ale nie znaczy to, że od razu muszą wylądować w śmietniku. Warto je wykorzystać. Ozdoby do ogrodu wykonane samemu ze skrawków doniczek są bardzo efektowne.

Pobitą donicę można położyć na ziemi, a kwiaty posadzić tak, by tworzyły barwną rzekę, która będzie ciągnęła się przez trawnik. Jest to ozdoba do ogrodu wykonana samemu, która można zrobić dosłownie w kilka minut. Efekt jest niesamowity.

Bardziej skomplikowane ozdoby do ogrodu wykonane samemu można stworzyć z kilku pobitych doniczek. Należy zaopatrzyć się w donice różnych rozmiarów. W największej donicy umieszczamy skrawki kilku mniejszych. Między nimi układamy skrawki doniczek lub kamienie, które będą imitowały schody. Wewnątrz sadzimy skalniaki. W ten sposób powstanie mini ogródek, który będzie pięknie prezentował się przed gankiem czy na tarasie.

Ozdoby do ogrodu z kamieni

W każdym ogrodzie jest mnóstwo kamieni. Warto wykorzystać je, by tworzyły interesujące dekoracje.

Najprostszym sposobem na ozdoby do ogrodu wykonane samemu jest pomalowanie głazów. Kamienie mogą przypominać biedronki, jeże czy domki skrzatów. Osoby, które wolą naturalną kolorystykę mogą stworzyć z kamieni grzybki czy żabki, układając kamienie jeden na drugim.

Warto również kamienie wykorzystać do dekoracji starej studni, która znajduje się na podwórku. Następnie posadzić w niej kolorowe kwiaty. Dekoracja jest prosta i łatwa wykonaniu, ale bardzo ładna.

Chcąc wykonać ozdoby do ogrodu samemu nie trzeba korzystać z wymyślnych materiałów. Wystarczy rozejrzeć się za tym, co znajduje się na każdej działce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.